ua en ru

Буллінг в українських школах: що загрожує учням-задиракам

Буллінг в українських школах: що загрожує учням-задиракам Колаж РБК-Україна

Майже чверть українських школярів вважають себе жертвами буллінга

В Україні введуть штрафи за знущання в школі. За законопроект, який визначає поняття буллінга і передбачає адміністративну відповідальність за нього, нещодавно проголосували народні обранці.

Styler вирішив розібратися, яке покарання можуть понести школярі-задираки, які дозволять собі здійснювати психологічний тиск, жорстоке поводження, фізичне насильство або агресію по відношенню до однолітків.

  • Буллінг, тобто моральне або фізичне насильство, агресія, у будь-якій формі або будь-які інші дії, вчинені з метою викликати страх, тривогу, підпорядкувати своїм інтересам, що мають ознаки свідомого жорстокого поводження тягне за собою накладення штрафу від 20 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 340 до 850 грн). Такі ж штрафи доведеться заплатити батькам малолітніх або неповнолітніх школярів-задирак у віці від 14 до 16 років.
  • Ті ж дії, вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, або вчинені щодо неповнолітнього, або вчинені з особливою жорстокістю тягнуть за собою накладення штрафу від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 1700 до 3400 грн).
  • Крім того, приховування випадків буллінгу вчителями, керівником або засновником навчального закладу тягне за собою накладення штрафу від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 850 до 1700 грн).

Буллінг в українських школах: що загрожує учням-задиракам

Ілюстративне фото (facebook.com/UNICEFUkraine)

Зазначимо, що згідно інформації Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), з буллінгом в колі однолітків в Україні стикалися близько 67% дітей. Також, за даними останніх опитувань, майже чверть українських школярів вважають себе жертвами буллінга, а близько 40% з тих дітей, хто зіткнулися з випадками буллінга, ніколи не розповідають про це своїм батькам. Також зазначено, що 44% з тих, хто спостерігав, як знущаються над їхніми однолітками, не реагували на такі факти через острах піддатися аналогічному знущанню.

Найчастіше діти піддаються цькуванню з боку однолітків за свій зовнішній вигляд, переконання, поведінку, пов'язане з особливостями виховання, а також через різні життєві обставини (неблагополуччя в сім'ї, виховання дитини без батька (матері) і т. д.).

До речі, в матеріалі РБК-Україна "Буллінг в законі: як депутати пропонують боротися з дитячою агресією" наголошується, що кількість скарг дітей на буллінг з боку вчителів останнім часом зростає.

Нагадаємо, в Чорнобаї Черкаської області лікарі вже третій день борються за життя восьмилітнього хлопчика Давида Лавриненко, який 1 жовтня після школи втратив свідомість, але перед тим встиг повідомити про побиття.

Відео: РБК-Україна