ua en ru

Медреформа в Україні: пацієнтам приготували ще одні зміни

Медреформа в Україні: пацієнтам приготували ще одні зміни Фото: Медичні картки змінюються (asn.in.ua)

В Україні триває поступовий перехід із паперових медичних карток на електронні

Електронні медичні картки з 1 березня поки що в тестовому режимі запрацювали в Україні. Працювати з нею розпочали педіатри, терапевти й сімейні лікарі, які підключилися до електронної системи охорони здоров'я і мають діючий контракт із НСЗУ. Зараз таких закладів первинки – понад 1200.

Електронні медичні картки замість паперових від тих пацієнтів, які підписали декларації з лікарем, були доступні медикам в системі автоматично. Поки що вносити дані у систему про візити пацієнта будуть у тестовому режимі.

Що зміниться для пацієнта?

Пацієнтам не треба буде додатково проходити реєстрацію, щоб інформація про їх прийоми у лікаря була в системі. Проте українців, які ще не підписали декларації з лікарем, закликають зробити це саме зараз. Адже тоді набагато простіше буде отримати безкоштовні медичні послуги. Зміни в системі тривають, і все більше інструментів переходять саме в електронний формат.

До речі, скоро рецепт за програмою "Доступні ліки" будуть виписувати тільки в електронному вигляді. До того ж, не буде прив’язки до певної території, і пацієнт, маючи електронний рецепт, зможе отримати потрібні йому ліки безкоштовно або з невеликою доплатою в будь-якій аптеці України, де діє ця програма.

У МОЗ повідомляють, що станом на сьогодні вже у 92% медичних закладах "первинки" робочі місця сімейних лікарів обладнані комп’ютерами, щоб працювати в системі. До кінця квітня це зроблять ще 5% медичних закладів.

Медреформа в Україні: пацієнтам приготували ще одні зміниФото: Для підписання декларації з лікарем потрібні всього кілька документів (УНІАН)

Коли електронний рецепт запрацює повноцінно?

Починаючи з березня, лікарі почали працювати лише із базовим функціоналом електронної медичної картки. До речі, вже зараз пацієнт сам може зайти у свою електронну медичну картку, але згодом запустять і персональний кабінет пацієнта. Також інформацію звідти лікар за проханням пацієнта зможе роздрукувати.

Як буде змінюватись система далі?

Крок за кроком буде реалізований функціонал системи, коли можна буде вносити в систему всі потрібні для пацієнта дані і формувати повноцінну медичну картку в електронному вигляді. Електронні записи й далі замінятимуть паперові.

З другого півріччя 2019-го записи у таких картках зможуть робити не тільки лікарі "первинки", а й фахівці лабораторій, поліклінік, консультативно-діагностичних центрів, які почнуть працювати з НСЗУ за програмою "Безкоштовна діагностика". Вже із 2020-го в таку електронну медичну картку зможуть вносити інформацію і лікарні.

Нагадаємо, раніше стало відомо, як має виглядати електронний медичний рецепт у 2019 році.

Відео: Чи можна економити на покупці ліків (video.rbc.ua)