Олександр Гнилицький. Реальність ілюзії

Фото: Виставка "Олександр Гнилицький. Реальність ілюзії"
Фото: Виставка "Олександр Гнилицький. Реальність ілюзії"

23 лютого - 26 березня

Мыстецкий Арсенал, ул. Лаврская, 10-12

Олександр Гнилицький заявив про себе наприкінці 80-х, коли в українське мистецтво прийшло покоління "нової хвилі". Протягом свого творчого шляху, окрім головної ідеї – живопису, автор звертався до найрізноманітніших видів, жанрів і технік, котрими сповна оперувала сучасна йому візуальна практика. Гнилицький був найменш передбачуваним художником в українському арт-процесі – мінливий, ірраціональний спосіб існування спровокував невизначеність, розмитість характеристик. Звідси стратегія його шляху – постійно мімікрувати, вислизати, перевтілюватись.

alt

Саме цей автор опинився в числі перших українських художників, які звернулися до відео. На початку 90-х він екранізував власну поему-акцію "Спляча красуня в скляній труні", де Морфей, Ерос і Танатос злилися воєдино в мало не декадансному таїнстві.

Один із напрямків творчості Гнилицького – особливий різновид "муляжної скульптури", створення кінетичних об’єктів у дусі неодадаїзму. В механіці скульптурної групи "Покажи своє" автор оголює ідею бажання як ще несформованого відчуття і конфлікт між "мертвою", ляльковою технологією і "анімованою" плоттю.
 
В нульові роки художник, окрім роботи з медіа, з одного боку, знову віддає перевагу сюжетному живопису, перекодовуючи міфологеми персонажів культових мультфільмів, телесеріалів, казок і легенд (Чебурашка і Крокодил Гена, Штірліц і Мюллер, Фантомас, Кощій, Русалка…), з іншого - "іконізує" дрібні побутові предмети - склянки, унітази, тенісні м’ячі, платівки - збільшуючи їх до несусвітних розмірів і перетворюючи магічним ілюзіонізмом начебто реалістичного письма в дивні, загадкові і незбагненні "речі-в-собі".

alt
 
Вся ця різноликість в її хронологічній протяжності і постає перед глядачем на великій виставці в Мистецькому Арсеналі. Але вона не будується як просто підсумкова ретроспекція. По-перше, у неї є певний концептуальний стрижень, винесений в заголовок виставки - реальність та ілюзійність світу в їх взаємоперетворенні і взаємопроникненні. Саме він, цей стрижень, поєднує все це несповідиме і дивовижне різноманіття у цілісний - особливий і неповторний - художній світ Олександра Гнилицького. По-друге, його творчий шлях зображений не в лінійній, а в смисловій формі - виставка розщеплюється як пазл, породжуючи на очах глядача складний "експозиційний спектакль", де окремі фрагменти, цикли, вузли і сенси цього пазла, складаючись і переплітаючись в несподіваній логіці, сприяють інтенсивному і хвилюючому переживанню естетичного досвіду у всьому його різнобарв’ї.

alt

У РАМКАХ ВИСТАВКИ ДІЯТИМЕ ОСВІТНЯ ПРОГРАМА.

5 березня, неділя, 14:00 – дискусія "Олександр Гнилицький та його час".
18 березня, субота, 14:00 – "Реальність ілюзії: філософія/мистецтво/фізика/психологія". Лекція-дискусія у форматі 4х15.
Кураторські екскурсії: 26 лютого, 14:00, 12 березня, 14:00, 26 березня, 14:00
Безкоштовні екскурсії: щовівторка о 18:00 та щочетверга о 16:00.

Участь у подіях за вхідним квитком.

ДИТЯЧА ПРОГРАМА
Інтерактивні заняття для школярів,  присвячені оптичним ілюзіям і особливостям нашого сприйняття і розроблені у співпраці з Малою Академією Наук (замовляти за телефоном +38 096 931 35 45)
Вартість квитка: 60 грн.

КУПИТИ КВИТОК ОНЛАЙН

Пільгові квитки (продаються безпосередньо у касі):
30 грн. для дітей віком від 12 р., пенсіонерів, студентів.
Безкоштовний вхід для дітей до 12 років; інвалідів 1,2 категорії, багатодітних родин, військовослужбовців, учасників АТО, працівників музеїв та Спілки художників України (за наявності посвідчень).
Сімейний квиток: 130 грн. для 2 дорослих+1-4 дітей.

Вартість екскурсії: 250 грн., для дитячих груп (від 10 осіб) – 30 грн. з дитини без додаткових доплат (для двох супровідних осіб вхід безкоштовний).

Теги: виставка
On Top