Ефемероїди. ХХ століття у плакаті

Фото: Офіційне відкриття виставки відбудеться 20 жовтня о 18:30
Фото: Офіційне відкриття виставки відбудеться 20 жовтня о 18:30

20 жовтня - 27 листопада

Мыстецкий Арсенал, ул. Лаврская, 10-12

20 жовтня по 27 листопада в НКММК "Мистецький Арсенал" проходитиме масштабний міжнародний виставковий проект "Ефемероїди. ХХ століття у плакаті".

Відкриття відбудеться 20 жовтня о 18:30.

Протягом року куратори Мистецького Арсеналу за сприяння колег із більш ніж 10-ти музеїв України, приватних колекціонерів та міжнародних інституцій працювали над створенням ґрунтовного візуального дослідження історії Європи, яке буде представлене сотнями плакатів різних епох, стилів і напрямків.  

Виставка Ефемероїди. ХХ століття в плакаті

"Плакат розглядається як масовий продукт, засіб комунікації, який здатен формувати візуальну культуру суспільства, диктувати модні тенденції, пропагувати світоглядні настанови. І хоча з появою та розвитком нових комунікативних засобів плакат втрачає свою комунікаційну роль, але методи впливу на масову свідомість не змінилися. Пропаганда прийняла інші форми, доноситься через інші канали, але залишається як явище і в сучасному світі.

Тому, проект та теми, які він піднімає налаштовані на переосмислення певних історичних подій, спростування міфів, подолання радянської та колоніальної спадщини України, що особливо актуально зараз в напрямку деколонізації української історії. Також за допомогою проекту надається можливість подивитися у ретроспективі на зміни ролі мистецтва в ту чи іншу добу", – Анастасія Чередниченко, кандидат історичних наук, запрошена співкураторка. 

Виставки у Мистецькому Арсеналі в Києві

Ефемероїди – вигадане фахівцями Музею дизайну в Цюріху визначення, як найкраще передає сутність плакату – як швидкоплинність фізичного існування цього клаптику паперу, так і мінливість ідей та стереотипів, що створені за його допомогою.

Мета виставкового проекту – простежити механізми формування шаблонів сприйняття через ретроспективу історії мистецтва плаката; продемонструвати інструментарій впливу на масову свідомість і маніпуляцію нею з боку держави, політичних партій, комерційних компаній.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся