Сад земних насолод

Фото: Вхід на виставку Олександра Ройтбурда "Сад земних насолод" - вільний (Facebook.com/KarasGallery)
Фото: Вхід на виставку Олександра Ройтбурда "Сад земних насолод" - вільний (Facebook.com/KarasGallery)

03 - 22 листопада

Karas Gallery, Андреевский Спуск, 22-а

На виставці Олександра Ройтбурда "Сад земних насолод" буде представлено 9 нових робіт автора, що присвячені творчості Ієроніма Босха.

Єрун Антонісон ван Акен, відомий як Ієронім Босх – один з найзагадковіших художників суворого північного відродження, що залишив по собі більше загадок та чуток, аніж будь-який інший художник фламандської школи. Саме Босх широко втілив в своїх творах химерні метаморфози тіла та тілесну деконструкцію, сюрреалізм масштабування об’єктів та відвертий гріховний еротизм подій. Як відомо, 2016 рік був об’явлений ЮНЕСКО роком Босха.

У Олександра Ройтбурда та Ієроніма Босха багато спільного – перш за все запитання "що вживав автор, коли писав це?" від непідготованої глядацької аудиторії. Окрім того, й іншого художника час від часу звинувачують в сатанізмі, участі в оргіях та таємних організаціях. Обидва художники саркастично та віртуозно грають зі страхами, комплексами суспільства, з фольклорними та догматичними міфами та їх символікою.

Отже той прямий постмодерністський діалог Ройтбурда і Босха мав статися рано чи пізно. В проекті "Сад земних насолод" пряме цитування фрагментів картин Босха поєднуються з абсолютно впізнаваною манерою українського художника ХХІ століття, таким чином відбудеться певне зіткнення думкоформ з розгону у п’ять століть.

На експресивному живописі, що філігранно повторює плями, жести, вирази облич героїв Босха нанесена зверху абстрактна графічна мережа знаменитих авторських "каляк-маляк", таким чином відбувається певна наруга, але з іншого боку і виправдання одного художнього сюжету іншим.

Не рекомендований перегляд цього проекту – людям із наявністю хворобливих психічних станів спричинених браком культури, освіти, депресією, адептам тоталітарних ідеологій, особам схильним до екстремізму, побутового насильства, ксенофобії та інших афективних станів.

Відкриття виставки відбудеться 3 листопада о 19.00.

Виставка працюватиме з 3 по 22 листопада 2016 року з 11.00 до 19.00 крім неділі.

Вхід безкоштовний.

Фейсбук-сторінка події

Теги: виставка
On Top