Формула-1: Росберг підкорив Шанхай

Формула-1: Росберг підкорив Шанхай Фото: Подіум на Гран-прі Китаю 2016 року розділили Росберг, Феттель і Квят (f1-ukraine.com.ua)

Ніко Росберг здобув перемогу на трасі в Шанхаї, здобувши для команди Mercedes AMG третю перемогу в третій гонці сезону 2016 року.

Перемогу в Гран-прі Китаю третій раз за сезон здобув Ніко Росберг. Подіум з Росбергом розділили Себастьян Феттель з команди Ferrari і Данило Квят з Red Bull.

На старті гонки Ріккардо з Red Bull Racing випередив Росберга, очоливши гонку. Але втриматися в лідерах довго не зміг - на третьому колі у нього порвалася шина і Росберг скористався цим, щоб вийти в лідери гонки і вже не поступатися першості до кінця заїзду.

Протягом всієї гонки произвошло безліч дрібних аварій, але незважаючи на це, всі 22 пілота доїхали до фінішу і побачили картатий прапор.

В особистому зечете Ніко обігнав за очками найближчого конкурента - свого напарника по команді, Хемілтона - майже в два рази. На поточний момент на рахунку німецького пілота 75 очок, тоді як у британця - 39. До речі, Льюїс Хемілтон - рекордсмен шанхайської траси - він чотири рази виборював перемогу в Гран-прі Китаю.

Якби не проблема з шиною, змістити Хемілтона з другої позиції особистого заліку міг би Ріккардо, але зараз австралієць з Red Bull він змушений задовольнятися третьою сходинкою рейтингу з результатом 36 очок.

Траса в Шанахе, де проходить Гран-прі Китаю, має протяжність 5,451 км і складається з 16 поворотів і двох швидкісних ділянок. За 56 кіл гонки пілоти проїжджають понад 305 км. На подолання цієї дистанції Росбергу було 1 година 38 хвилин і 53.891 секунди. Найближчий суперник відстав від лідера гонки майже на 38 секунд.

В цьому році найкращий час проходження кола зміг показати один із самих слабких гонщиків (6 очок в особистому заліку) - Ніко Хюлкенберг з команди Force India, проїхав свій 48-й коло за 1 хвилину 39.824 секунди з середньою швидкістю 196.581 км/ч. Найкраще же час кола показав на трасі в Шанхаї ще в 2004 році Міхаель Шумахер, який проїхав дистанцію за 1 хвилину 32.238 секунди.

Наступний етап Формули-1 пройде в Сочі.

Нагадаємо, що Гран-прі Бахрейну перемогу також здобув Росберг, втім, як і в Гран-прі Австралії