ua en ru

Українець розповів, як врятувати пасажирів при аварії літака

Він вважає, що запорукою успіху його ідеї служить використання перевірених часом технічних рішень

Київський інженер Володимир Татаренко розробив і запатентував спосіб порятунку пасажирів з кабіни падаючого літака з допомогою викиду спеціальної капсули. Про це пише Інтернет-видання TJournal.

За словами Володимира, ідея колективного порятунку пасажирів літака ще в 1923 році була запропонована відомим російським винахідником Глібом Котельниковим, однак технічні можливості того часу не дозволяли реалізувати її на практиці.

Заявку на патент такої системи сам Татаренко подав ще 9 жовтня 2010 року. Володимир вважає, що гарантією успіху його ідеї служить використання перевірених часом технічних рішень.

За задумом інженера, капсула з пасажирами кріпиться до фюзеляжу саморазъемными елементами. У разі аварії капсула відокремлюється від літака і м'яко приземляється за рахунок парашутних систем.

"Капсула (контейнер) кріпиться до фюзеляжу роз'ємними кріпленнями, які можуть бути автоматично керовано розімкнуті. Всі кінематичні, електричні, трубопровідні та інші з'єднання в місцях поділу виконані саморазъемными, наприклад, з допомогою автоматичних муфт, електрораз'емов, золотникових та інших клапанів. Спуск капсули забезпечується за рахунок аеродинамічного взаємодії парашутів з набігаючим потоком повітря під впливом маси об'єкта", - каже Татаренко.

Українець розповів, як врятувати пасажирів при аварії літака

Фото: Анімація з сайту tjournal.ru

Інженер підрахував, що вартість його впровадження системи в пасажирський літак обійдеться приблизно в $1 млн.

"Однак вона не перевищує кількох відсотків від собівартості базового аналога і компенсується за рахунок головної конкурентної переваги - майже стовідсоткового шансу на порятунок", - зазначає Володимир.

Володимир Татаренко - лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки, лауреат премії Ради міністрів СРСР в галузі науки і техніки, а також заслужений авіабудівник.

До речі, українці розробили мобільний простір майбутнього.