ru ua

"АРТ-Плейбек. Разом": у Києві відбудеться унікальний фестиваль

"АРТ-Плейбек. Разом": у Києві відбудеться унікальний фестиваль Фото: Плейбек-театр навчить людей слухати і чути чужий особистий досвід (news.gis23.ru)

Кожен глядач стане також і учасником вистави - будь-хто зможе вийти на сцену і розповісти свою історію з життя

З 28 по 30 жовтня в Києві пройде унікальний у своєму роді фестиваль "АРТ-Плейбек. Разом" - некомерційний соціально-культурний проект плейбек-театру "Відображення". Про це повідомляє інформаційне агентство QHA.

"В цьому році ми вирішили зробити великий фестиваль, і зробити його таким, щоб він дійсно висвітлював ті завдання, які вирішує плейбек. Тому ми збираємо представників різних соціальних груп - людей з інвалідністю, вимушених переселенців зі сходу країни і Криму, а також представників ЛГБТ-спільноти, підлітків, сім'ї, і просто людей, які люблять і хочуть займатися творчістю і театром", - розповіла організатор проекту Наталія Вайнилович.

Як зазначили організатори, головна мета плейбек-театру - навчити людей слухати і чути чужий особистий досвід, розуміти справжні мотиви і переживання людини, пізнавати один одного і позбуватися стереотипів, усталених у суспільстві по відношенню до тієї чи іншої соціальної групи.

"Немає підготовлених людей, які спеціально готують якісь цікаві історії. Розповіді повинні бути будь-якими, може, звичайно, здаватися якась тема, але зазвичай всі говорять про хочуть, про те, що їх хвилює зараз... Історії, які ми просимо розповісти - це не якісь дуже глибокі інтимні чи розповіді. Ми просто не можемо забезпечити людині психологічну безпеку, щоб була якась конфіденційність, анонімність. Людина сама бере на себе відповідальність розповісти те, що вона хоче", - підкреслив ведучий Київського плейбек-театру "Дежавю плюс" Володимир Савінов.

На фестивалі, крім плей-бек театру, також будуть представлені форум-театр та документальний театр. У перший день актори театру покажуть перфоманс, у другий учасники фестивалю зможуть пройти тренінги з психологами і акторами, а на третій день глядачі зможуть самі стати акторами і виступити на сцені.