ua en ru

Безкоштовні заходи у Києві на тиждень: 28 березня – 3 квітня

Безкоштовні заходи у Києві на тиждень: 28 березня – 3 квітня Фото: Понад 25 безкоштовних подій у Києві на цьому тижні. Кожному "по шматочку" (zomato.com)

Французька весна, фестиваль документального кіно DocudaysUA, Kyiv Poetry Week, лекція "Історія коміксів", вебінар "Карта пошуку фінансування", виставка-лабораторія "Ботаніка"

Безкоштовні події в Києві на цьому тижні вражають різноманітністю: лекції, дискусії, поетичні вечори та кіно-покази. Однак тон тижня задає фестиваль документального кіно про права людини DocudaysUA. Кожен день, з 28 березня по 1 квітня, буде дивувати одним із заходів DocudaysUA. Радимо не пропустити фільм-закриття фестивалю - "Мариуполис", який розповість про життя українського південного міста під час нелегких подій на сході країни.

Понеділок, 28 березня

Безкоштовні заходи у Києві на тиждень: 28 березня – 3 квітня

Фото: Виставка Юрія Сивирина "Казка на ніч" відкрита для відвідувачів з 11:00 до 20:00 (Facebook/BereznitskyAesthetics)

Безкоштовний відпочинок у Києві радимо почати з красивою "Казки на ніч" - вставки Юрія Сивирин, яка проходить у галереї Bereznitsky Aesthetics (вул. Воздвиженська, 34). Експозиція робіт українського художника пропонує замислитися про прозорість сучасних суспільних міфів. Найяскравіший приклад - "американська мрія". Цей міф про загальну рівність, свободу, право і процвітання став вираженням ідеальної конструкції, характерною для всього західного суспільства. Однак, "американська мрія" всього лише об'єкт міфології - первісної структури, яка майже не реагує на зміни і не адаптується під хід реальному житті. Режим роботи виставки: з 11:00 до 20:00. Зверніть знімання, що "Казка на ніч" триватиме до 20 квітня.

13-й Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA в 19:00 запрошує на безкоштовний перегляд іронічного фільм Метью Бейта "Машина часу Сема Клемке". Показ пройде в кінотеатрі "Київ". Отримати квиток необхідно онлайн. Поспішіть! Залишилося не так багато місць.

Американець Сем Клемке почав знімати себе в 1977-му - в рік, коли НАСА був відправлений у космос корабель з капсулою часу. Кожен рік Сем Клемке знімав себе на що опинилася під рукою камеру, розповідаючи про здобутки за рік - самому собі, але з майбутнього. У 2011 році 35 років його досвіду і одкровень перетворилися в 6-хвилинний ролик на YouTube, який набрав мільйон переглядів і прославив Сема як першого в історії видеоблогера. Режисер фільму Метью Бейт зв'язався з Семом Клемке і отримав доступ до всього архіву його послань у вічність, в яких читаються цікавість, втома, радість і розчарування тихого американця.

Вівторок, 29 березня

О 13:00 всіх небайдужих закликають приєднатися до дискусії "Думайдан - 2016: Збереження зелених зон в містах і селищах України". Зустріч відбудеться в Будинку кіно ("Білий зал", вул. Саксаганського, 6). Проект покликаний привернути увагу до фактів погіршення стану зелених зон в містах і селах України. За останнє десятиліття в країні зникло близько 200 000 гектарів лісів. У Києві під забудову потрапили 1630 гектарів зелених ділянок. Експерти "Думайдана" розроблять протягом року юридичний механізм, який зупинить знищення зелених зон.

Безкоштовні заходи у Києві на тиждень: 28 березня – 3 квітня

Фото: Камера мобільного телефону може стати ефективною зброєю проти беззаконня (mainspy.ru)

О 13:00 громадська організація WITNESS запрошує на майстер-клас "Від Кеннеді до Майдану: роль відео в правосудді". Будуть розглянуті практики ефективної і безпечної зйомки відео правопорушень, відео роль у захисті прав людини, етичні питання поширення відзнятого матеріалу і технології, які сьогодні допомагають громадським медіа грати потужну роль у боротьбі з безкарністю у багатьох куточках світу. Місце зустрічі: Будинок Кіно ("Зелений зал" вул. Саксаганського, 6).

Безкоштовні заходи у Києві на тиждень: 28 березня – 3 квітня

Фото: Про публічному просторі як місці, де вільні громадяни можуть збиратися для прийняття колективних рішень, що будуть говорити в Будинку кіно (Facebook/DocudaysUA)

Дискусія "Публічний простір: Трансформація та зміна ідеології" відбудеться в 15:00 в Будинку кіно ("Зелений зал", вул. Саксаганського, 6). Незважаючи на декоммунизационне процеси, українці досі часто залишаються заручниками радянської ідеології публічних просторів, відповідно до якої вони не належать всім громадянам, а скоріше виступають місцем "зустрічі влади з народом". Сьогодні, в умовах неминучої децентралізації, настав час для громадських дискусій щодо використання публічного простору. Про те, що таке "публічний простір" вчора і сьогодні, про доступність публічних просторів для громадських ініціатив, а також про публічному мистецтві і самоорганізації суспільного простору будуть говорити фахівці з різних сфер.

Безкоштовні заходи у Києві на тиждень: 28 березня – 3 квітня

Фото: Про те, що змінилося з появою патрульної поліції, розкажуть в рамках фестивалю про права людини Docudays UA (112.ua)

І знову безкоштовні події вівторка задає Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA. В 17:30 в Будинку кіно ("Білий зал", вул. Саксаганського, 6) відбудеться панельна дискусія "Реформа поліції: забезпечення прав і свобод людини. Що змінилося?". Метою дискусії є ознайомлення аудиторії з змінами у забезпеченні прав і свобод людини з появою патрульної поліції, механізмами і впровадження нових підходів у "попередженні vs покарання" для забезпечення громадської безпеки. Учасники також дізнаються, як проходить реформа поліції і чого чекати надалі.

О 18:00 в кінотеатрі "Ліра" (вул. Велика Житомирська, 40) будуть показувати фільм "Липневі грози" - дилогія про перше за довгий час масових протестах у радянській Україні. Частини дилогії - "Страйк" і "Викид" - присвячені двом безпрецедентним за масштабом хвилях шахтарських страйків у Донецьку в 1989 і 1990 роках відповідно. У цих історичних протестах взяли участь кілька сотень тисяч гірників. Самі події стали вагомим чинником в історії краху радянської комуністичної системи.

Міжнародний фестиваль актуальних поетичних практик Kyiv Poetry Week триває. В 19:00 в просторі "Плівка" (вул. Васильківська, 1) стартує спецпроект музичного агентства "Вухо" і поетичної серії "Лоція" - пісенна програма-перфоманс композитора, піаніста, клавішника, вокаліста Олексія Шмурака спільно з поетом Дмитром Авер'янова в рамках презентації книги "Вірші".

Безкоштовні заходи у Києві на тиждень: 28 березня – 3 квітня

О 20:00 в Центрі сучасного мистецтва М17 (вул. Антоновича, 102-104) відбудеться зустріч з Артемом Куликом та Олександром Андрєєвим - засновниками брендінгового агентства "Raynolds and Reyner".

"За останні 5 років ми розробили більше 100 брендів по всьому світу. Вже 4 роки ми працюємо з глобальною фінансовою імперією JP Morgan, в 2017 році вийде наш проект з брендінгу і упаковці, розроблений для ікони стилю, а в минулому відомого футболіста на ім'я David Beckham. Зараз ми взялися за кілька секретних проектів для одного з найдорожчих у світі брендів лаків OPI, а на початку року запустили новий яскравий український мобільний оператор Yezzz", - розповідають засновники агентства.

На зустрічі Артем і Олександр розкажуть, як працювати з такими відомими компаніями, як робити стабільно крутий дизайн і чому в Україні можна цілком комфортно жити. Вхід на захід вільний, але реєстрація обов'язкова.

Середа, 30 березня

О 15:00, вирвавшись на обід, можна заглянути в простір "Плівка" (вул. Васильківська, 1). В рамках фестивалю Kyiv Poetry Week, тут пройде блок читань сучасних українських поетів порталу "Litcentr": Євген Півень, Мирослав Лаюк, Марія Банько, Антон Полунін, Ніна Паламарчук.

В цей же час, о 15:00, відбудеться дискусія "Повна роботизація: чи ми готові до майбутнього?". Дрони, які допомагають воїнам АТО, голосова помічниця Siri, з якою можна поговорити, і банківська карта замість жетона в метро - все це вже реальність. Що ж чекає людство через 20 років? Знайдуться для нас робочі місця в роботизованому світі, чи зможемо ми спати спокійно, знаючи, що роботи стають розумніші за нас, і як зберегти людську чуттєвість в такому оточенні? Захоплююча дискусія відбудеться в Будинку кіно ("Білий зал", вул. Саксаганського, 6).

О 17:00 в "Плівці" пройде авторський вечір поетичної пари Катерини Соколової-Черкасовою і Андрія Черкасова.

Безкоштовні заходи у Києві на тиждень: 28 березня – 3 квітня

Фото: Про повної історії коміксів розповість дизайнер Андрій Сорока (undermgzn.com)

Арт-центр Closer (вул. Нижньоюрківська, 31) запрошує на відкриту лекцію "Образ. Комікси: 3000 років в картинках". В 19:00 дизайнер з 9-річним досвідом роботи Андрій Сорока розповість про історію коміксів, від наскальних малюнків до нашого часу. Разом з лектором спробуємо зрозуміти, чому комікси - це "сірий кардинал" світу мистецтва і як комікси змогли створити свою нішу на літературній полиці. І чому комікси в Україні маловідомі. Реєстрація обов'язкова.

Безкоштовні заходи у Києві на тиждень: 28 березня – 3 квітня

Фото: Безкоштовний вебінар "Карта пошуку фінансування" пройде в зручному для вас місці. Головне - доступ до комп'ютера (ikgastarten.nl)

Безкоштовний вебінар по фандрайзингу "Карта пошуку фінансування" пройде в 19:00 в зручному для вас місці. Під час вебінару ви дізнаєтеся про сім основних джерелах фінансування соціальних проектів, трьох основних типах донорів, як складати план фінансування проекту, як ефективно презентувати проект спонсорам і донорам. Вебінар проводить Тетяна Гончаренко - власник компанії "Соціальний Консалтинг "Параграф", Національний президент міжнародної молодіжної палати JCI Ukraine в 2016 році. Зареєструватися на вебінар можна онлайн.

Також о 19:00, в рамках фестивалю Kyiv Poetry Week, стартує творчий вечір українського поета Василя Герасим'юка. В основі поезії Герасим'юка - природа, міфологія, історія рідних Карпат. Перекладав вірші Вл. Некляєва та ін. У 1993 році отримав Премію Спілки письменників України "Благовіст", премії імені п. Тичини (1998), Шевченківську премію (2003). Вибрані поезії Герасим'юка входять у шкільну програму з української літератури. Місце зустрічі - простір "Плівка" (вул. Васильківська, 1). Вхід, як завжди, вільний.

Четвер, 31 березня

В 16:00 вже знайомий нам фестиваль Kyiv Poetry Week (вул. Васильківська, 1) запрошує на відкриті поетичні читання авторів видавництва "Смолоскип": Вано Крюгер, Заза Пауалишвили, Олег Коцарев, Лесик Панасюк.

В 18:00 стартує вечір київської поезії-олдскул з Ігорем Лапинським і Олексієм Зараховичем.

Безкоштовні заходи у Києві на тиждень: 28 березня – 3 квітня

Фото: Виставка "Zbor. Рух білоруського мистецтва" триватиме до 6 травня (index.kalektar.org)

В той же вечір, 18:00, арт-платформа "Ізоляція" (вул. Набережно-Лугова, 8) відкриває виставку "Zbor. Рух білоруського мистецтва". У Білорусі та Україні, незважаючи на відмінності в політичному курсі, відбуваються подібні соціальні зміни, пов'язані з національною самосвідомістю і культурною самоідентифікацією. У той же час, культурний обмін між країнами обмежений і має епізодичний характер. Українське сучасне мистецтво ще не було широко представлено в Білорусі, і білоруське мистецтво останніх десятиліть залишається, в цілому, незнайомим українському глядачеві. Час роботи виставки: 31 березня - 6 травня, без вихідних. Режим роботи: 12:00-20: 00.

Безкоштовні заходи у Києві на тиждень: 28 березня – 3 квітня

Фото: Масивним акцентом експозиції "Ботаніка" став "ліс" з двометрових ліногравюр Сергія Погребинського (life.pravda.com.ua)

31 березня, о 18.00, у муніципальній галереї "Лавра" стартує всеукраїнський арт-проект "Ботаніка". Художники з різних міст країни, представники різних шкіл і напрямів, класики українського сучасного мистецтва і молодь підуть від соціальних проблем і будуть міркувати про природну красу природи і філософії. В основу концепції "Ботаніки" лягло твір Вольфганга Гете "Метаморфоз рослин" - ключ до розуміння виростання рослин і людського життя. Гете виступав проти "поспішності нетерплячого розуму". Історію, логіку і феноменологію життя повинен був визначити очей. Рослина могла розповісти про пристрій світу. Ботаніку в живопису доповнять інсталяції з рослин створені майстрами флористичного мистецтва компанії LoraShen. Це арт-об'єкти з живих рослин.

Кожен з нас у своєму повсякденному житті стикався або може зіткнутися з правопорушеннями, але ми не завжди знаємо, як діяти в подібних ситуаціях. Охоронець в супермаркеті просить показати ваші речі, наполягаючи на тому, що ви щось украли. Сусіди за стіною дуже голосно сваряться, а можливо і б'ються. Невідомі на вулиці намагаються забрати у вас сумку. Як бути? Як поводитися? Яке буде покарання? І що взагалі вважати правопорушенням? Відповідати на ці та інші питання будуть під час правового театру в Американському будинку (вул. Пимоненка, 6), який стартує о 19:00. При собі необхідно мати документ, що засвідчує особу (паспорт або водійські права).

П'ятниця, 1 квітня

О 17:00 в Американському будинку (вул. Пимоненка, 6) розпочнеться конференція "Travel it!" - зустріч для студентів і недавніх випускників, що бажають розширити свідомість і отримати цікаву інформацію від справжніх мандрівників, дізнатися як подорожі впливають на нас, відкрити для себе нові можливості. Реєстрація обов'язкова.

Вечір вихідного дня можна розбавити виставками. З 11:00 до 19:00 в арт-просторі Sky Art Foundation (вул. Стрілецька, 7/6) проходить виставка "Фіксація" молодого українського скульптора Юрія Мусатова. На виставці представлено близько 30-ти керамічних робіт художника, створених протягом останніх трьох років, більшість з яких експонуються вперше. Для кераміки Юрія Мусатова характерні постійні пошуки нових форм, технологічні експерименти, концептуальний зміст та інтелектуальна простота.

Безкоштовні заходи у Києві на тиждень: 28 березня – 3 квітня

Фото: "Новий пейзаж" Олексія Сая триватиме до 23 травня (Facebook/DymchukGallery)

До 19:00 відкриті двері Dymchuk Gallery (вул. Ярославська, 21), де проходить виставка Олексія Сая "Новий пейзаж". У проекті буде представлено більше 10 робіт різних років, об'єднаних загальним сюжетом - фіксацією, властивої художнику техніці, відмітною особливості сучасного міського пейзажу - будівельного майданчика.

Безкоштовні заходи у Києві на тиждень: 28 березня – 3 квітня

Фото: Кадр з фільму "Мариуполис" (docudays.org.ua)

О 20:00 в Будинку кіно (вул. Саксаганського, 6) відбудеться закриття міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA. Будуть показувати фільм Мантаса Кведаравичюса "Мариуполис". Людина чинить свою рибальську сітку і йде на міст. Два трамваї стикаються один з одним - ніхто не постраждав, а контактний провід відновлюється в той же день. Для робітників заводу проводиться невеликий концерт, де виступ скрипальки змушує їх плакати. Бомби падають у море, і всім все одно. Повсякденність Маріуполя - розташованого на схід Криму українського міста, колись заселеного греками - визначена загрозою бомбардування.

Субота, 2 квітня

Безкоштовні заходи у Києві на тиждень: 28 березня – 3 квітня

Фото: Елемент розмальовки-антистрес про Гаррі Поттера (bookopt.com.ua)

В 12:00 книгарня "Є" на Золотих воротах (вул. Лисенка, 3) запрошує на інтерактивну лекцію для дітей і дорослих про розмальовках-антистрес. Захід буде нести елементи театралізованого дійства. Лектор - Світлана Колінько, адміністратор групи в соцмережі "Гаррі Поттер українською", студентка Національного педагогічного університету ім. Драгоманова. Розмальовуватимуть, з'ясують, чи є від розмальовок користь, якщо є, то яка, і дізнаються, чи можна використовувати матеріал популярного "Гаррі Поттера" в забавах з дітьми.

Безкоштовні заходи у Києві на тиждень: 28 березня – 3 квітня

Фото: У минулому році Французька весна дивувала світловими інсталяціями на фасаді Софійського собору (news.liga.net)

2 квітня не пропустіть відкриття Французької весни у Києві. "Французька весна 2016" розпочнеться квітневим вечором на Європейській площі, де дорослі і діти побачать світлову проекцію про забавних персонажів Ануках (ескімоси), які вирушили на пошуки весни, минаючи всі пори року. На кілька митей глядачі забудуть, що дійство відбувається на фасаді Українського дому і відчують себе мешканцями чарівної країни, де живуть веселі чоловічки. Світловий спектакль буде показаний двічі: о 20:30 та 21:30. Тривалість - 13 хвилин. Фінальна весняна сцена дійства відбудеться за участю креативних Dakh Daughters.

Неділя, 3 квітня

Безкоштовні заходи у Києві на тиждень: 28 березня – 3 квітня

Фото: Виставка Юрія Пацана триватиме до 27 травня (Facebook/manufacturaart)

В 11:00 арт-галерея "Мануфактура" (Новообухівська шосе, 2) представляє виставку "СвоєРідне" українського художника Юрія Пацана, який крізь призму життєвої трагедії зображує внутрішній світ і силу волі справжнього чоловіка, що проявляється в нескінченній боротьбі. Юрій Пацан - художник, який прийшов до мистецтва через велику трагедію в житті. Після аварії Юрій втратив можливість ходити. Це стало сильним ударом долі. Єдине, що вивело його зі стану стресу - це живопис.

З 11:00 до 18:00 в галереї "Лавра" (вул. Лаврська, 1) проходить виставка-лабораторія "Ботаніка" - кураторський проект, в якому взяли участь художники з Харкова, Києва, Донецька, Запоріжжя, Одеси, Львова, Севастополя. Кураторами були поставлені дві умови: строгість композиції і свобода техніки, а центральним мотивом виступило флористичне різноманіття.

З 11:00 до 19:00 можна відвідати виставку "Штудії і алюзії" Матвія Вайсберга. Розповідаючи про своїх штудииях, Матвій Вайсберг зазначає: "Коли у мене народився син, його винесли з пологового будинку, і я вперше побачив його профіль, - я зрозумів, що вже це бачив. Це був "Новонароджений" Жоржа де Латура. Тоді я пішов на Петрівку, купив собі книгу і намалював його. Іноді хочеться повторювати улюблені сюжети. Це нормально, люди це роблять завжди. І художники - тим більше". Місце - галерея "Дукат", вул. Рейтарська, 8Б.