Безкоштовні заходи у Києві на тиждень: 4-10 квітня
Принт-фест 1/100, виставка "Чорнобиль 360", Лекція "ЗВУК: Postcard From the Future", фільм "Lenin on Tour", лекція Світлани Алексієвич, кінопоказ "Голлівуд над Дніпром. Сни з Атлантиди"
Афіша безкоштовних заходів у Києві на цьому тижні стартує з забавного кінопоказу "Lenin on Tour" – фільм про справжню подорож трьох комуністичних пам'ятників. Художник Рудольф Герц знає, як дивувати. Також радимо не пропустити показ українського фільму "Голлівуд над Дніпром. Сни з Атлантиди".
Зверніть увагу, що 9 і 10 квітня Izone creative community проводить перший у Києві фестиваль сучасної друкованої графіки "Принт-фест 1/100", де українські художники представлять широкій публіці сучасний принт.
Також тиждень побалує безкоштовними лекціями: про музику техно, жінок-архітекторів в Києві, мистецтво в інтер'єрі і навіть правилах ринкових відносин.
Понеділок, 4 квітня
Фото: "Lenin on Tour" – фільм про подорож трьох комуністичних пам'ятників (commons.wikimedia.org)
Мала галерея "Мистецького Арсеналу" в 18:00 запрошує на відкритий перегляд фільму німецького художника Рудольфа Герца "Lenin on Tour". Стрічка присвячена темі декомунізації в Європейському Союзі.
Придбавши в одному з міст колишньої НДР кілька нікому не потрібних величезних монументів Леніна і двох робітників, художник вирішив показати комуністичному вождю сучасний світ. Отже, Рудольф Герц зібрав експедицію і, встановивши гранітні пам'ятники на платформу вантажівки, відправився в подорож по Європі. Після показу відбудеться дискусія з участю автора та учасників проекту "ДеНеДе" про декоммунизационных процесах у країнах Східної та Західної Європи.
Мова оригіналу – німецькою. Субтитри англійською мовою. Тривалість 69 хвилин. Робоча мова дискусії – англійська та українська.
В 19:30 у книжковій крамниці "Хармс" (вул. Володимирська, 45а) відбудеться зустріч/обмін досвідом для ілюстраторів – "Візуальна інтерпретація: ілюстрування перекладної літератури". Ольга Марусин та Олександр Приймак (художники, які створювали візуальні концепції для книг проекту "Вавилонська Бібліотека") розкажуть про персональний досвід створення візуальних рішень при комбінації тексту з зображенням, а також про пошук смислів у художньому творі після переведення. Зареєструватись на зустріч можна онлайн.
Фото: Виставка "ZBOR. Рух білоруського мистецтва" триватиме до 6 травня (unn.com.ua)
Простір IZOLYATSIA (вул. Набережно-Лугова, 8) вперше в Україні представляє зріз сучасного білоруського мистецтва. Виставка "ZBOR. Рух білоруського мистецтва" охоплює більше 200 експонатів: документальні фотографії, дослідницькі есе, а також оригінальні роботи білоруських художників, створені в період з кінця 80-х років минулого століття до наших днів. Значну частину експозиції складає велика медіа-презентація, включаючи оригінальні відео-роботи більш ніж двадцяти авторів, а також рідкісні документальні відеоматеріали перформансів і мистецьких акцій. Експозиція складається з робіт більше п'ятдесяти білоруських художників, які живуть і працюють в країні та за її межами. Режим роботи: без вихідних, 12:00 - 20:00.
Вівторок, 5 квітня
Фото: Фрагмент картини "Кассіопея", Тетяна Малиновська (Facebook/goldensection.auction)
5-7 квітня в центрі сучасного мистецтва "М17" (вул. Антоновича, 102-104) відбудеться відкрита передаукціонна виставка CLASSIC UNDERGROUND CONTEMPORARY, де всі бажаючі зможуть побачити рідкісні роботи Давида Бурлюка, Ернеста Коткова, Сергія Шишка, а також роботи сучасних художників - Іллі Ісупова, Олександра Ройтбурда, Тетяни Малиновської, Євгена Самборського. Виставка відкрита з 12:00 до 19:00.
Організатори обіцяють чимало шедеврів українських шістдесятників: картини Віктора Зарецького та Майї Зарицької "Свята Пасха"», 1988-1990 роки, Ернеста Коткова "На дачі в Кончі-Заспі"», 1961 рік, Марії Примаченко "Сорока в квітах", 1968 рік, Станіслава Сичова "Оголена в капелюсі", 1990-ті роки, Бориса Плаксія "Ключі від Раю", 1990 річок та інших відомих авторів. Загальна кількість - 100 робіт.
Фото: Виставка "Ogo-art: stARTup" триватиме до 20 квітня. Режим роботи: 12:00-20:00. Графіка Валентини Левіної (Facebook /ogoart)
В 18:30 відкриється групова виставка молодих українських художників "Ogo-art: stARTup". Сьогодні українське мистецтво переживає важливий перехідний період. Межі зникають. Молодь давно не боїться кидати виклик - вона відчуває цей світ на міцність. Проект "Ogo-art: stARTup" об'єднує молодих художників-однодумців, які працюють у різних техніках і манерах, але все одно вважають за краще експериментувати, відкривати нові грані і дарувати відчуття прекрасного. 9 талантів, які тільки починають свій самостійний шлях, відкриють свої світи глядачеві - виставка стане місцем зустрічі глядача з художником.
В цей же час, 18:30 в книгарні "Є" (вул. Лисенка, 3) відбудеться презентація першого українського видання книги Ісабель Альєнде "Історії Еви Місяця".
"Історії Еви Місяця" - перша книга сучасної чилійській письменниці Ісабель Альєнде, яка виходить в Україні. Двадцять три її розповіді - це історії про кохання і зради, честі і безчестя, дружби і ворожнечі. Це історії різних людей, об'єднані багатою уявою, образним мовою і дотепністю відомої письменниці, якій, як і її героїні, сучасної Шахерезаду на ім'я Єва Місяць, не загрожує немилість самого вимогливого читача.
Фото: Про історію музичного напряму "техно" розкажуть у CLOSER (Facebook/okprojects)
В 19:00 в арт-просторі CLOSER (вул. Нижньоюрківська, 31) відбудеться лекція "ЗВУК: Postcard From the Future". Невелика історія про місто, в якому народилося й розвивалося техно. Про приклали до цього руку і душу людей, про їх життя і боротьби. Чим надихалися і звідки черпали свої ідеї піонери жанру. Трохи розкажуть про історію самого Детройта, та в місцях де все починалося. Звичайно ж, послухаєте музику, яка грала у місті, де у кожного жителя в машині лежить пістолет. Лектор: Денис Ларкін, друг сім'ї Closer. Реєстрація обов'язкова.
Фото: Національний палац мистецтв "Україна". Одним з архітекторів була Євгенія Маринченко (kiev.zagranitsa.com)
В 19:30 київський міський журнал "Хмарочос" запрошує на четверту лекцію з серії лекцій про архітектуру Києва. Тема: "Жінки-архітектори радянської України. Формування професійних династій".
Розвиток професійного архітектурного освіти жінок в Україні почався на рубежі 1910-1920-х років. У цей період багато жінок надходили на архітектурний факультет Київського художнього інституту, а в 1930-х рр. - будівельний інститут. Для багатьох шлях до архітектури був обумовлений сімейними традиціями. Жінки ставали другим або навіть третім поколінням будівельників і архітекторів. Ольга Альошина, Ніна Геккер, Олена Рикова, Євгенія Маринченко. Місце зустрічі - "Freud House", вул. Костянтинівська, 21. Реєстрація обов'язкова.
Фото: Виставка скульптур з колекції Сергія Махно триватиме до 19 квітня (Facebook/Sergey-Makhno-Gallery)
У вівторок, з 12:00, свої двері відкриває галерея предметного дизайну Sergey Makhno Gallery, вул. Євгена Коновальця, 26А (колишня вул. Н. Щорса, 26А). У виставковому просторі представлені скульптури з колекції українського архітектора Сергія Махно. У виставці беруть участь два митці - скульптор Юрій Мусатов зі своїми "хмарами", а також кераміст і художник Сергій Радько. Щоранку, організатори доповнюють галерею новими предметами. Виставка працює з 12:00 до 20:00. Вихідні дні: неділя та понеділок.
Середа, 6 квітня
З 10:00 до 14:00 видання Broadcast.net.ua запрошує фахівців на семінар "MEDIA STREAMING". Питання, які будуть обговорюватися на сесіях семінару: цифрова журналістика та системи збору і передачі новин, системи та технології для проведення прямих трансляцій в IP, IP-інфраструктури телекомпаній: обладнання і технології, ефірні комплекси з можливістю IP-стрімінг, сервіси для забезпечення прямих трансляцій, телемостів, прямі включень. Крім сесій відвідувачам буде запропонована спеціальна демо-зона, де можна буде протестувати обладнання провідних світових виробників, а також поспілкуватися з колегами, обмінятися досвідом і думками. Місце зустрічі - конференц-зал HUB4.0, пер. Ярославський 1/3.
Відвідування - безкоштовна, реєстрація обов'язкова. Заявки (із зазначенням ПІБ, організації, посади, адреси, контактного телефону і електронної адреси) висилати на e-mail: consulting.digital@gmail.com. Якщо від організації реєструється більше однієї людини, будь ласка, вкажіть в заявці всіх учасників. Контактний телефон: (097) 522 6749.
Фото: Про поняття "інституційної пастки" будуть говорити в Американському домі (rapforce.net)
О 17:00 київський офіс Інституту Кеннана запрошує на лекцію доцента кафедри політології Національного університету "Острозька академія" Юрія Мацієвського "У пастці гібридності: зигзаги трансформацій політичного режиму в Україні (1991-2014)".
Чому еволюційні і революційні зміни влади не призводять до зміни визначальних правил гри в українській політиці? Юрій Мацієвський шукає відповіді на це питання, спираючись на поняття "інституціональна пастка", яку він розвиває у своїй нещодавно опублікованій монографії. Оцінюючи багато усталених уявлень, ця лекція пропонує альтернативний погляд на політичні зміни, які тривають в Україні протягом останньої чверті століття. Місце зустрічі – Американський будинок (вул. Пимоннок, 6). При собі обов'язково необхідно мати засвідчує особу документ – паспорт або водійські права.
О 18:00 відбудеться лекція Світлани Алексієвич - лауреата Нобелівської премії з літератури. Тема лекції: "Книга як пам'ятка страждання і відвагу". Основні питання лекції: вплив нон-фікшн літератури в сучасному світі, роль медіа у військових конфліктах, час Second Hand, жінка у воєнний час, Чорнобиль як виклик і загадка XXI століття. Після закінчення лекції всі бажаючі зможуть поставити свої запитання та провести дискусію. Вхід вільний (київський національний університет їм. Тараса Шевченка, головний корпус), обов'язкова реєстрація. Для реєстрації надішліть листа за адресою: kie.events@eda.admin.ch. В листі обов'язково вкажіть ПІБ, а в темі листа "Заявка на лекцію Світлани Алексієвич". Зверніть увагу: кількість місць обмежена!
Фото: Як інтегрувати предмети мистецтва в інтер'єрі розкажуть в галереї ART 14 (masterbig.net)
Приєднатися до зустрічі "Мистецтво в інтер'єрі" можна в 18:30 в галереї ART 14 (Михайлівський провулок, 14). Інтер'єр виглядає безликим і незавершеним без предметів мистецтва. Сюжети полотен можуть доповнити, прикрасити або повністю змінити житловий простір, вдихнути в нього життя, наповнити символами і сенсом. Будуть говорити про те, як важливо правильно інтегрувати предмети мистецтва в інтер'єр, як формується ціна на них. Гості познайомляться зі знаковими роботами українських художників, дізнаються про тренди в арт-середовищі від колекціонерів і кураторів виставок. Вхід по реєстрації.
Четвер, 7 квітня
Фото: Безкоштовну лекцію про засади економіки проведуть у Fedoriv Hub (peoplenews.tw)
В 19:30 Fedoriv Hub (вул. Велика Васильківська, 5) запрошує на відкриту лекцію "Principles of Economics: Як працює ринок". Чому ринковий механізм і конкуренція знижують витрати і час на пошук інформації? Що ви знали, але могли забути про попит і пропозицію? Дійсно діаманти настільки корисніше води, наскільки вони дорожче? Що відбувається, коли держава намагається втручатися у ціноутворення? В рамках презентації "Як працює ринок» розглянуть відповіді на ці та інші питання. Реєстрація обов'язкова.
Фото: Виставка Юрія Мусатова "Фіксація" завершиться 7 квітня (Facebook/sky.art.foundation)
7 квітня – останній день роботи виставки "Фіксація" українського кераміста Юрія Мусатова. На виставці представлено близько 30-ти керамічних робіт художника, створених протягом останніх трьох років, більшість з яких експонуються вперше. Для кераміки Юрія Мусатова характерні постійні пошуки нових форм, технологічні експерименти, концептуальний зміст та інтелектуальна простота. Виставка проходить в арт-просторі Sky Art Foundation (вул. Стрілецька, 7/6). Режим роботи: 11:00-19:00.
З 11:00 до 19:00 можна відвідати виставку "Штудії і алюзії" Матвія Вайсберга. Розповідаючи про своїх штудииях, Матвій Вайсберг зазначає: "Коли у мене народився син, його винесли з пологового будинку, і я вперше побачив його профіль, - я зрозумів, що вже це бачив. Це був "Новонароджений" Жоржа де Латура. Тоді я пішов на Петрівку, купив собі книгу і намалював його. Іноді хочеться повторювати улюблені сюжети. Це нормально, люди це роблять завжди. І художники - тим більше". Місце - галерея "Дукат", вул. Рейтарська, 8Б.
П'ятниця, 8 квітня
Безкоштовний відпочинок у Києві пропонуємо розбавити переглядом українського фільму "Голлівуд над Дніпром. Сни з Атлантиди". Презентація стрічки та зустріч з його авторами - режисером Олегом Чорним і сценаристом Станіслав Цаликом – відбудеться в 19:00 в 32Vozdvizhenka ARTS HOUSE (вул. Воздвиженська, 32). Наближаються дві важливі кінематографічні дати. 4 квітня народився режисер Андрій Тарковський. А 8 квітня - режисер Микола Рашеєв. Про маловідомі подробиці зйомок в Черкаській області першої картини А. Тарковського "Іванове дитинство" і фільму "Бумбараш" Миколи Рашеева ви дізнаєтеся з фільму "Голлівуд над Дніпром. Сни з Атлантиди".
Фото: Виставка "Чорнобиль 360" триватиме до 14 травня (Facebook/americahousekyiv)
В 19:00 в Американському будинку (вул. Пимоненка, 6) відбудеться відкриття виставки "Чорнобиль 360", яка присвячена 30-й річниці технологічної катастрофи на Чорнобильській АЕС (26 квітня 1986). Експозиція об'єднає фото-, аудіо - і відеоматеріали. Також організатори виставки підготували для відвідувачів незвичайну частина – можливість відчути ефект присутності в зоні відчуження за допомогою окулярів віртуальної реальності. Для відвідування виставки необхідно мати засвідчує особу документ: паспорт або водійські права.
В цей же час, 19:00, в арт-центрі Closer (вул. Нижньоюрківська, 31) відбудеться презентація Всеукраїнської асоціації мобільних фотографів UMPA (Ukrainian Mobile Photographers Association). Зустріч присвячена створенню UMPA. Розкажуть про те, що таке UMPA і навіщо вона потрібна в Україні, тенденції мобільного фотографії в Україні та за її межами, докладніше про реалізовані проекти та про конкретні плани на майбутнє, напрямки роботи асоціації та доступні можливості для навчання, як можна приєднатися і стати частиною асоціації. Вхід вільний, але обов'язкова реєстрація. Кількість місць обмежена.
Субота, 9 квітня
Безкоштовні заходи у Києві на вихідних традиційно починаються з маркету "Всі свої". Маркет 9 і 10 квітня буде присвячено новим колекціям. 200 кращих українських виробників одягу, взуття та аксесуарів представлять свої новинки сезону "весна-літо 2016". Адреса: вул. Десятинна, 12.
Фото: Дізнайтеся про всі секрети принт-майстерності під час відкритого фестивалю "Принт-фест 1/100" (dmitrydreamer.livejournal.com)
9 і 10 квітня Izone creative community (вул. Набережно-Лугова, 8) проводить перший у Києві фестиваль сучеменной друкованої графіки "Принт-фест 1/100", де українські художники представлять широкій публіці сучасний принт. Гості зможуть одночасно побачити весь градієнт сучасної друкованої графіки, від послідовників старої школи, до новаторам-експериментаторам.
Ліногравюра, ксилографія, літографія, шовкографія - це дуже цікаві інструменти, які дають художнику чи дизайнера безмежні можливості для реалізації. 9 і 10 квітня збереться безліч професіоналів всього спектру. Дизайнери одягу, станкові графіки, ілюстратори, мистецтвознавці та вуличні художники, всі прийдуть, щоб говорити про мистецтво принта.
В рамках фестивалю відбудеться виставка графіки "Спам". Тиражна графіка в українському суспільстві досі сприймається як "хибне мистецтво". Ідея виставки - поіронізувати над цим стереотипом. Обіграти різницю між кількістю друкованої продукції, яка є візуальним сміттям і тиражної графікою, яка є твором візуального мистецтва.
Неділя, 10 квітня
Вибираючи безкоштовні заходи у Києві в неділю, також не забувайте, що в цей день буде працює фестиваль "Принт-фест 1/100", маркет "Всі свої. Нові колекції", виставка "Чорнобиль 360" в Американському домі.
Фото: Молодих і активних зацікавить виставка "ЛІТО 2016" про мовних програмах за кордоном (espanglish.info)
З 11:00 до 16:00 на території Radisson Blu Hotel (вул. Ярославів Вал, 22) відбудеться виставка "ЛІТО 2016". в Київ приїжджають представники топових мовних шкіл з усього світу, щоб запропонувати школярам, студентам і дорослим кращі програми мовних курсів за кордоном. Це останній шанс дізнатися всі подробиці про поїздки перед тим, як остаточно спланувати літо. Участь безкоштовна за попередньою реєстрації.
Що чекає вас на виставці: сотні літніх програм "під ключ": індивідуальні та групові поїздки для школярів, доступні варіанти відпочинку для студентів і мовні курси підвищення кваліфікації для дорослих; спілкування з представниками 15 мовних шкіл Великобританії, США, Канади та країн Європи; персональний підбір програм і безкоштовні консультації експертів STUDY.UA.
З 11:00 до 18:00 в галереї "Лавра" (вул. Лаврська, 1) проходить виставка-лабораторія "Ботаніка". Художники з різних міст країни, представники різних шкіл і напрямів, класики українського сучасного мистецтва і молодь підуть від соціальних проблем і будуть міркувати про природну красу природи і філософії. Масивним акцентом експозиції став "ліс" з двометрових ліногравюр Сергія Погребинського.
Безкоштовний відпочинок у Києві радимо розбавити "Казкою на ніч" - вставка Юрія Сивирина, яка проходить у галереї Bereznitsky Aesthetics (вул. Воздвиженська, 34). Експозиція робіт українського художника пропонує замислитися про прозорість сучасних суспільних міфів. Найяскравіший приклад - "американська мрія". Режим роботи виставки: з 11:00 до 20:00.