Bouquet Kiev Stage стартував зі світової прем'єри Валентина Сильвестрова "Миттєвості поезії та музики"
Меломанів чекає неймовірний букет з оперних зірок, диригентів, солістів, композиторів і виконавців
У Києві розпочав одинадцятиденний марафон - перший міжнародний фестиваль високого мистецтва Bouquet Kiev Stage, заснований Домом освіти та культури "Майстер Клас".
Урочистий концерт-відкриття відбувся в національній Філармонії України, де вперше у виконанні симфонічного оркестру відбулася світова прем’єра епічного музичного твору видатного композитора сучасності Валентина Сильвестрова "Миттєвості Поезії та музики" (з 3х частин) та з виконання "Оди солов'ю"
В другому відділенні звучали твори Яна Сібеліуса — "Постлюдія" для фортепіано з оркестром; "Луоннотар", симфонічна поема для сопрано з оркестром, тв. 70; Симфонія № 5 мі-бемоль мажор, тв. 82.
Музику виконував Академічний симфонічний оркестр НФУ, диригував відомий диригент Кристофер Ліндон Джи (Італія/Австралія), сольні партії виконали Дарла Дільтц (Нью-Йорк, США) Інна Галатенко (Україна), та Олег Безбородько (Україна, фортепіано).
"Радію, що проект-мрія Bouquet Kiev Stage стартував, — поділилася враженнями директорка "Майстер Класу" Ірина Буданська. — Ми мріяли зробити нашому місту такий дарунок, щоб у найширшої аудиторії була можливість познайомитися з геніальними українцями, які творять неймовірний контент.
Фото: Ірина Буданська
Ще більше радію, що ми розпочали зі світової прем’єри Валентина Сильвестрова "Миттєвості Поезії та музики" і що музиканти зіграли "Оду солов'ю", про виконання цього твору з симфонічним оркестром і Валентин Васильович і солісти мріяли понад 15 років! І ось це сталося. Україна надзвичайно багата на красу і таланти, має прадавню історію, неймовірну культурну спадщину і коріння. Ми хочемо підкреслити, що сучасні українські таланти і твори є гідною частиною світової культури".
Композитор Валентин Сильвестров, який є почесним гостем та одним з головних діючих осіб фестивалю, вважає, що в умовах тої метушні, яка відбувається довкола України і накопиченого негативу, що транслюється на загал звідусіль, ідея влаштувати фестиваль дуже своєчасна і дасть змогу продемонструвати світові мирне життя, яке, попри все, триває. "Поруч із філармонією знаходиться Алея Героїв Небесної Сотні. І гірко усвідомлювати, що тут нещодавно гинули люди. І радісно, що ти ідеш на концерт, — розмірковує Сильвестров. — Змішані почуття. На жаль, нам досі не дають спокійно жити, а подібні концерти допомагають людям провести час спокійно і з радістю".
Відзначимо, що склад учасників фестивалю багатонаціональний. До Києва приїхали 20 виконавців з 12 країн світу. На двох сценах в національному заповіднику Софія Київська та Золотих воротах відіграють 18 концертів. За участю 7 топ-зірок. Деякі з них не лише створюватимуть різні колаборації, але й демонструватимуть свою педагогічну майстерність на вокальних та диригентських воркшопах.
Меломанів продовж 11 днів очікує неймовірний букет з оперних зірок, диригентів, солістів, композиторів та виконавців. Палітра насичена й різнобарвна. У програмі не лише симфонічна і камерна класика, а й етно, джаз, авангард та електроніка. Все це у поєднанні візуальним мистецтвом. А ще пройдуть художня та фотовиставки, театральна вистава та різні перформанси.
Серед хедлайнерів фестивалю зірки світової сцени: вокалісти Вікторія Лук’янець, Олена Бєлкіна, Назгуль Шукаєва, Дарла Ділтц, диригенти Кристофер Ліндон Джи, Тетяна Калініченко, піаніст Євген Громов, Антоній Баришевський, оркестр New Era Orchestra.