День студентів: свято молодості і веселощів, заснований у пам'ять про трагедії

Вівторок 17 листопада 2015 08:45
День студентів: свято молодості і веселощів, заснований у пам'ять про трагедії
Фото: Листопадовий День студента відзначають у всьому світі

В Україні свято офіційно відзначають з 1999 року завдяки указу Леоніда Кучми

Міжнародний день студентів (International Students' Day - заснували 17 листопада 1946 року на Всесвітньому конгресі студентів, який проходив у Празі. Історія праздника, який асоціюється сьогодні з молодістю, романтикою і веселощами, пов'язана з трагічними подіями.

Історія Міжнародного дня студентів

28 жовтня 1939 року в окупованій фашистами Чехословакії празькі студенти і їх викладачі вийшли на демонстрацію, щоб відзначити 21-у річницю утворення Чехословацької держави. В результаті розгону мирного зібрання окупантами був застрелений студент медичного факультету Ян Оплетал, чиї похорони 15 листопада переросли в акцію протесту. Десятки демонстрантів були арештовані в цей день, а 17 листопада на світанку гестапівці і есесівці оточили студентські гуртожитки, заарештувавши і уклавши в концтабір Заксенхаузен понад 1200 осіб.

Дев'ятеро студентів і активістів студентського руху стратили без суду і слідства в застінках в'язниці в празькому районі Рузіне. За наказом Гітлера всі чеські вищі навчальні заклади були закриті до кінця війни. На честь цих трагічних подій і був заснований Міжнародний день студентів.

День студентів в Україні

В Україні свято відзначають з 1999 року, згідно з Указом Президента № 659/99.

Однозначних традицій святкування Дня студента в Україні не існує. Для одних це черговий, нічим не примітний день, привід відпочити і повеселитися, а для когось - день символічного об'єднання, зміцнення ролі студентства в громадському та політичному житті країни.

Зазначимо, що в Україні існують два Дня студента: один, збігається з Міжнародним, а інший відзначається 25 січня, у день великомучениці Тетяни, святої покровительки всіх студентів. Таким чином, перше свято припадає припадає на переддень сесії, а другий - на її закінчення.

Святкування Дня студента проводиться за сприяння Міністерства України у справах сім'ї, молоді та спорту, за підтримки Кабінету Міністрів України та Комітету з питань освіти і науки Верховної Ради України.

До речі, нещодавно Styler підготував статтю з рекомендаціями, як себе мотивувати, в якій запропонував кілька прийомів для саморозвитку.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся