Ворожіння на Водохреща: найпопулярніші способи заглянути в майбутнє
Із святочних ворожінь найбільш правдивими вважаються ворожіння на Водохреща. Цей святковий ритуал проводять ввечері напередодні 19 січня
Як не крути, а кожному з нас хоч раз в житті хотілося заглянути в майбутнє та дізнатися, що чекає попереду. Один з найкращих способів - ворожіння на Водохреща 19 січня.
Деякі ворожіння прийнято проводити в переддень цього свята - ввечірі перед Водохрещем. Також вважається, що прикмети, помічені в цей час - найбільш достовірні, а сни - віщі. 10 найпопулярніших водохресних ворожінь зібрав Styler.
Ворожіння на Водохреща: виконання бажання
1. У вечір перед Водохрещем візьміть невеликі листочки паперу, напишіть на них 12 своїх найзаповітніших бажань і покладіть їх під подушку перед тим, як йти спати. Вранці, прокинувшись, витягніть з-під подушки перших три ліпших листка. Ті бажання, які були на них написані, і збудуться в цьому році.
2. Ще один спосіб, що дозволяє дізнатися, чи судилося збутися вашим бажанням незабаром: перед тим, як відправитися спати, покладіть під ліжко невелике дзеркальце, а навколо обкладіть його ялиновими гілками. На дзеркалі напишіть своє бажання. Якщо вранці ви не знайдете того, що написали - бажання збудеться.
Фото: Ворожіння у Водохресний Святвечір (pixabay.com/AdinaVoicu)
3. Розсипте на столі жменю якихось невеликих предметів. Підійдуть горішки, насіння або крупа. Загадайте бажання, порахуйте загальну кількість дрібниць. Якщо виявиться, що їх всього парна кількість, то загадане збудеться, якщо непарна - ні.
Ворожіння на кохання у Водохресний вечір
Ворожіння на судженого на Водохреща - найпопулярніші. Практично кожна незаміжня дівчина хоче дізнатися, хто ж буде її чоловіком. Здавна наші предки намагалися знайти відповідь на це питання
4. . Для ворожіння на судженого дівчата брали віник і починали підмітати. При змаху в праву сторону дівчина промовляла молитву, а в ліву - говорила лайку. Після цього вона в центрі кімнати малювала вугіллям пряму лінію і ставала праворуч від неї, в тому місці, де промовляла молитву. При цьому вона казала: "Суджений-ряджений, явися переді мною, як лист перед травою". Після цього дівчина намагалася розгледіти свого судженого, а деяким замість нареченого являвся чорт.
Фото: Ворожіння на судженого на Водохреща - найпопулярніші (pixabay.com/Andi_Graf)
5. Ще одним популярним любовним ворожінням є ворожіння з черевиком або чоботом. Для того щоб дізнатися, хто їм призначений долею, дівчата кидали за ворота черевики або туфлі, в яку сторону вони впали носком - звідти і суджений з'явиться.
6. Кілька дівчат збиралися разом і виходили за ворота, а потім поверталися в той бік, звідки дув вітер. Треба було кинути назустріч вітру сніг, якщо він падав шумно і швидко, то суджений буде молодим; якщо ж сніг упав глухо і криво, то судилося вийти заміж за старого.
7. Також було прийнято полоти сніг і при цьому, прислухатися до гавкоту собак. Якщо пси гавкають "глухим голосом", то жених буде старим, якщо ж "дзвінким" - молодим.
8. Дівчата і хлопці збиралися в "зграйки" і підслуховували чужі розмови під вікнами будинків, а потім намагалися розтлумачити, що могли значити почуті слова. Таким чином, можна було передбачити собі буркотливого чоловіка, нудне або приємне життя, багатство і бідність. Наприклад, дівчина, яа почула сердиту розмову, розуміла, що в майбутньому не неї чекає буркотливий і сердитий чоловік.
Фото: Водохресні ворожіння вважалися достовірними (pixabay.com/sara150578)
9. Найсміливіші дівчата вночі вирушали під вікна храму церкви і слухали звуки, які звідти виходили. Якщо вони чули похоронний спів, то на когось незабаром чекала смерть, якщо ж вінчальний - заміжжя.
10. Водохресні ворожіння вважались найбільш достовірними, тому кожен намагався якомога точніше дізнатися про свою майбутню долю. Одним з таких ворожінь було ворожіння з куркою. Для цього знімали курку з сідала, приносили її в кімнату, де попередньо на підлозі були розставлені вода, хліб, кільця, сережки та інші невеликі предмети. Після цього потрібно було випустити курку на підлогу і дивитися, до якого предмета вона підійде в першу чергу.
До речі, Styler раніше писав про традиції та звичаї святкування Водохреща.