ua en ru

Game in Ukraine: кращі українські ігри і розробники

Game in Ukraine: кращі українські ігри і розробники Фото: Скріншот гри "Козаки 3"

Що б там не говорили "всепропальщики", а в області розробки комп'ютерних розваг Україна аж ніяк не пасе задніх. Які ж вони, ігри патріотів і їх творці?

Індустрія українських комп'ютерних ігор має давню і багату історію, співтовариство гейм девелоперів включає в себе як фрілансерів-одинаків, так і великі компанії, відомі у всьому світі. Експерти оцінюють український ринок розробки ігор в десятки, а то й сотні мільйонів доларів. Але більшість геймерів оцінює працю розробників лише за одним критерієм - іграбельності, або, іншими словами, наскільки гра може захопити і не відпускати до самого кінця.

Нижче представлена добірка найбільш цікавих ігор українських розробників, які варто очікувати в найближчому майбутньому або спробувати зіграти прямо зараз.

GSC Game World

Ветерани українського ігробудування з 20-річним досвідом створення ігор, які асоціюються у більшості геймерів з довгобудом «S. T. A. L. K. E. R.: Тінь Чорнобиля», повернулися до своїх витоків.

Історична стратегія реального часу "Козаки 3", анонсована в травні 2015 року, являє собою масштабний рімейк першої гри серії, що вийшла в далекому 2001 році.

Гравців чекають епічні баталії дюжини армій європейських країн XVII-XVIII століть, старанно відтворені зброю, споруди та артилерія тих часів. У боях можуть бути задіяні до 10 000 одиниць військ і різної техніки.

Третя частина отримає більшість особливостей, притаманних сучасним стратегіям, наприклад реалістичну фізичну модель артилерійських снарядів і куль, вплив особливостей місцевості на пересування та боєздатність військ, унікальні морські битви.

Примітно, що версії "Козаки 3" вийдуть не тільки для комп'ютерів з Windows, але також для платформ Mac OS і Linux.

Vostok Games

Компанія, позаимствовавшая свою назву у знаменитого радянського космічного апарату "Схід-1", була заснована вихідцями з GSC Game World.

Колектив неспішно, раз за разом відсуваючи терміни, трудиться над проектом Survarium. Гра належить до популярного нині жанру MMOFPS - це масова багатокористувальницька стрілялка, але при цьому рясно приправлена елементами, запозиченими з рольових ігор.

Гравцям належить зануритися в похмуру постапокалптическую атмосферу недалекого майбутнього, де на залишках цивілізації вижили б'ються за залишки ресурсів і артефакти, породжені невідомими науці аномальними явищами.

У грі присутня величезна кількість зброї та спорядження, а також система умінь, яка безпосередньо впливає на стиль гри.

Survarium відноситься до категорії free-to-play, а значить грати в неї зможуть усі бажаючі, але досягти істотної переваги над іншими гравцями вдасться тільки витративши реальні гроші на покупку ігрових ресурсів.

Flying Cafe for Semianimals

Гейм-студія, творчий колектив якої складається всього з чотири, була заснована в Києві в 2011 році. Влітку 2015-го була завершена розробка першого і єдиного проекту, що отримав назву "Cradle".

Гра, на яку пішло майже чотири роки, відноситься до досить рідкісного жанру квестів з науково-фантастичним ухилом. Для просування по сюжету від гравця потрібно не тільки посидючість і спритність, а також добре розвинуте абстрактне мислення. На відміну від багатьох квестів, в грі мінімум персонажів і всього три локації.

Сильний акцент зроблений на взаємини героя з механічною дівчиною, деякі філософські аспекти "Cradle" змушують серйозно задуматися, це один з небагатьох проектів, далеких від мейнстріму.

Гра розповсюджується через сервіс цифрової дистрибуції Steam.

Persha Studia

Студія відноситься до числа ветеранів розробки українських комп'ютерних ігор. У компанії більш ніж 15-річний досвід аутсорс-розробки і співробітництво з такими гігантами, як Activision, Electronic Arts або Disney.

Гравцям Persha Studia більше знайома спільною роботою з відомою білоруською компанією Wargaming.

Перший глобальний проект студії - авіаційний ММО - екшн "World of Warplanes". Масові повітряні бої з використанням майже всіх відомих моделей епохи моторної авіації стали логічним доповненням до наземних баталій в "World of Tanks". Гра постійно поповнюється різноманітними доповненнями та нововведеннями. Так, в честь 1 квітня гравцями випала можливість випробувати в дії класичну "літаючу тарілку" інопланетян.

Браузерна онлайнова карткова гра "World of Tanks Generals" заснована на історичних баталіях Другої Світової. В деякій мірі гра є экпортным продуктом, оскільки культура карткових ігор, за винятком "дурня" і преферансу, майже не розвинена на пострадянських просторах.

iLogos

iLogos належить до числа найуспішніших аутсорс-розробників для мобільних платформ. На рахунку компанії більше 400 проектів, а найуспішніші досі займають популярні позиції в магазинах мобільних додатків. Спочатку компанія базувалася в Луганську, але в світлі останніх подій була змушена покинути гарячу точку і відкрити офіси в Києві, Львові та Одесі.

З останніх, найбільш вдалих проектів iLogos, які нерідко можна зустріти на екранах мобільних гаджетів у грають в метро або на транспорті, можна виділити динамічний бойовик "Shadow Fight 2". Візуальне виконання гри досить незвичайна: всі персонажі представлені у вигляді чорних силуетів, а запеклі битви в стилі азіатських бойовиків 90-х, виглядають не так кровожерливо.

В схожому стилі виконана і аркада Vector, де гравцеві належить тікати від Погодін і проявити чудеса спритності і витривалості у виконанні складних прийомів паркуру.

Назва "Мегаполіс" говорить сама за себе. Цей тривимірний містобудівний симулятор відрізняє приємна графіка і безліч можливостей. У грі присутня близько семи сотень об'єктів інфраструктури та будівельних матеріалів. У числі інших особливостей "Мегаполіса" - можливість зведення цілого ряду відомих будівель.

Як бачимо, українські комп'ютерні ігри - це круто!