ru ua

Карпатська драма: в прокат виходить фільм "Брати"

Карпатська драма: в прокат виходить фільм "Брати" Фото: Кадр з фільму "Брати. Остання сповідь"

Стрічка побореться за право потрапити в оскарівську номінацію "Кращий фільм іноземною мовою" від України

24 вересня в український прокат виходить карпатська драма "Брати. Остання сповідь" від продюсерів фільму "Поводир", повідомляється на сайті Державного агентства України з питань кіно.

"Після успішної фестивальної долі стрічка виходить на великі екрани в 15 містах України", - відзначили в агентстві.

Сценарій фільму написаний за романом "Джмелиний мед" шведського автора Торгні Ліндгрена. Автор сценарію і режисер Вікторія Трофименко перемістила місце дії в Українські Карпати.

Сюжет стрічки розповідає про історію любові і ненависті двох братів-гуцулів, які доживають в гірському селі.

Як зазначили в Держкіно, "Брати" стали першим українським фільмом, відібраним одночасно на три кінофестивалю класу "А" - в Індії, Шанхаї та Москві. На останньому фільм отримав нагороду кінокритиків і приз за кращу жіночу роль, яку виконала львівська актриса і співачка Наталка Половинка.

Восени цього року фільм побореться за право потрапити в оскарівську номінацію "Кращий фільм іноземною мовою" від України.

16-21 вересня в Києві, Харкові, Дніпропетровську, Одесі, Львові, Івано-Франківську, Тернополі відбудеться серія допрем'єрних показів за участю знімальної групи "Братів".

До речі, сьогодні виповнюється 50 років з дня прем'єри фільму "Тіні забутих предків" - поворотного моменту в історії українського кіно.