Норвезька історик написав книгу про Путіна-спасителя

Норвезька історик написав книгу про Путіна-спасителя
Фото: Путін в храмі Христа Спасителя в Москві

Книга присвячена кар'єрного та політичного шляху Володимира Путіна, який розташовує до себе як тих, хто відчуває ностальгію за радянським минулим"

Нова книга норвезького історика і письменника Бьерна Нистада, присвячена президенту РФ Володимиру Путіну, надійшла в продаж в Норвегії. Автор дослідження, який вийшов у світ під назвою "Рятівник Росії - політична біографія Володимира Путіна" простежує кар'єрний і політичний шлях російського лідера з часу його навчання в університеті і надходження на службу в КДБ СРСР у 1975 році аж до початку операції російських ВКЗ у Сирії в кінці 2015 року.

Як заявив російському агентству ТАСС сам автор, у книзі він намагався відповісти на два головних питання: які ідеї та цінності сформували особистість президента Росії і чому він користується настільки широкою підтримкою серед російських громадян.

"Один з фактів, на які я звертаю увагу в книзі - це те, що на початку свого першого президентського терміну Путін був дуже ліберальним прозахідним політиком, тоді як зараз його все частіше порівнюють зі Сталіним", - сказав Ністад.

Норвезька історик написав книгу про Путіна-спасителя

Фото: Норвезька історик Бйорн Ністад

На думку історика, Захід "втратив можливість налагодити зв'язки з Росією" як під час першого, так і під час другого президентського терміну Путіна.

"Якщо б США і Європа поважали інтереси Росії, приміром, відмовившись від розширення НАТО у Східній Європі, то збереження хороших відносин було б цілком можливо. Тепер це видається малоймовірним, - вважає автор книги. - Однак я сподіваюся на те, що великі європейські країни, такі як Німеччина, Франція та інші, зрозуміють, що конфлікт з РФ і економічні санкції йдуть на шкоду європейським інтересам".

Історик висловив думку, що санкції знімуть, а за поліпшенням економічних зв'язків між Європою і Росією піде і повернення до нормальних політичних відносин.

Бйорн Ністад викладав в університеті Осло. Крім книзі про Путіна-спасителя історик написав двотомний підручник з історії зовнішньої політики царської Росії і СРСР.

Нагадаємо, що нещодавно в Twitter опублікували "Донецький буквар".

 

Новини партнерів
On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся