ru ua

У жовтні в Харкові проведуть 80 культурних подій, які об'єднують країну

У жовтні в Харкові проведуть 80 культурних подій, які об'єднують країну Фото: Форум буде працювати в 6 напрямках

На форумі "ПогранКульт: ГаліціяКульт" можна буде подивитися фільми, відвідати вистави, виставки та музичні концерти

З 4 по 18 жовтня в Харкові відбудеться культурний форум "ПогранКульт: ГаліціяКульт", в рамках якого буде організовано понад 80 культурних подій: кінопокази, концерти, театральні вистави, літературні читання, художні виставки, лекції та дискусії.

Найрізноманітніші локації, серед яких Харківський художній музей, Харківський національний академічний театр опери та балету ім. Лисенка, центр сучасного мистецтва "Єрміловцентр" і навіть завод "Турбоатом" стануть майданчиком для діалогу між сходом і заходом України.

"Сьогодні ставлення жителів різних регіонів країни один до одного часто формується на основі пропаганди і чуток, а не на особистому досвіді. Мета форуму "ГаліціяКульт" — познайомити Слобожанщину з Галичиною, розвіяти міфи і за допомогою мистецтва налагодити безпосередній діалог між ними", - каже організатор форуму, співзасновник фонду DOFA.fund Ольга Сагайдак.

Форум буде працювати в 6 напрямках: кіно, література, музика, театр, візуальне мистецтво та лекційно-дискусійна програма. При цьому всі заходи безкоштовні для відвідування.

В рамках "ГаліціяКульт" покажуть близько 20 документальних і художніх фільмів. Літературна програма буде складатися з творчих зустрічей з письменниками, серед яких Сергій Жадан, Юрій Іздрик, Тарас Прохасько, Юрій Андрухович та інші.

Гості форуму зможуть вільно відвідати близько 15 музичних концертів і театральних вистав. Крім того, львівський етно-рок-колектив "ГИЧ-оркестр" зіграє прямо на сходинках Харківського оперного театру, а у приміщенні старого цирку 40 музикантів оркестру "Слобожанський" виступлять разом з рок-групою з Чехії The Plastic People of the Universe. Напрямок візуального мистецтва представлять дев'ять виставок.

До речі, українські короткометражки покажуть на найбільшому британському кінофестивалі.