ua ru

"Психи двох морів": боєць АТО презентував книгу про війну на Донбасі

"Психи двох морів": боєць АТО презентував книгу про війну на Донбасі Фото: "Психи двох морів" - презентація книги Юрія Руденко (facebook.com)

Події бойових дій від Слов'янська до Іловайська переплелися з історією кохання

У Києві презентували книгу "Психи двох морів", написану бійцем АТО і волонтером Юрієм Руденко. Автор зізнається, що в основі роману – реальні події на Донбасі під час АТО в 2014 році, в яких безпосередньо брав участь Юрій та його побратими. Вигадана в ній лише історія любові.

"Топ-меседж книги: "Війна – це погано". Це антивоєнна книжка, напевно як і будь-яка книжка про війну. Є в ній епізоди і про наші потужні "провтики", і про героїчні вчинки. І ще така фішка, буває що коли дивишся на ситуацію очима звичайної пересічної людини - то бачиш навколо "тотальний писець", а якщо взяти ту ж ситуацію глобально, то підсумок навіть дуже нічого виходить. Тому в книзі описані історії, як чиєїсь дуже персональної точки зору, так і погляд на картину в цілому", - розповів автор волонтерам проекті "Повернися живим".

За словами Юрія, ще один важливий посил книги - все тримається на людях.

"Тобто якщо робиш свою роботу добре, то навколо тебе це "щось добре" і виходить. Як приклад, мій товариш, у нього БМП могла розвивати 90 км на годину, бо мехвод постарався, все налаштував і тримав в порядку - зробив свою роботу добре. І його БМП-ха "загинула" останньою при виході", - розповідає автор.

"Психи двох морів": боєць АТО презентував книгу про війну на Донбасі"Психи двох морів": боєць АТО презентував книгу про війну на Донбасі"Психи двох морів": боєць АТО презентував книгу про війну на Донбасі"Психи двох морів": боєць АТО презентував книгу про війну на Донбасі"Психи двох морів": боєць АТО презентував книгу про війну на Донбасі

Фото: "Психи двох морів" - фото читачів з презентації книги Юрія Руденко (facebook.com)

У Facebook активно обговорють нову книгу про війну на Донбасі.

"Юрій і його побратими надихають оптимізмом. І це велика рідкість серед перевантаженого "зрадою" українського інформпростору. Після їх розповідей розумієш, що не все погано, що наше військо, хоч і не бездоганне, але сильніше, і ним можна пишатися, і що все у нас обов'язково буде добре!" – пише Катерина Макаренко.

"Книгу почала читати, читала півночі, не відірватися! Дуже, дуже цікаво. Це хтось повинен був зробити, інакше всі події поступово забудуть. Пройдені роки поглинуть в себе маленькі невідомі приватні історії, пов'язані з Майданом і війною. Історії окремих людей, вони маленькі на загальному рівні, але тим не менш вони цікаві, так як розкривають настрій і переживання всього українського суспільства. Вважаю, що про це повинні знати. Це не реклама, це особисте враження від книги. Автору дякую, чекаю продовження", - схвально говорить Дженні Спарк.

"Ця книга про нас з вами, про наше минуле і сьогодення. Це спроба, на мій погляд - дуже вдала, донести у певною мірою розважальному стилі (адже це більше художній твір) до читача, сподіваюся і до необізнаного, нашу історію", - вважає Кайдаш Омелько.

До речі, українську книгу "Ташенька і кактус" визнали однією з найкрасивіших у світі.