ua en ru

Сакура з бісеру: сплети символ свого щастя

Сакура з бісеру: сплети символ свого щастя Символ щастя - квітучу сакуру, можна зробити своїми руками

Ніжне квітуче дерево, яке буде радувати вас багато років, легко можна виготовити в домашніх умовах.

Сакура вже давно перестала бути надбанням лише японського народу. Її краса і незвичайний символізм припали до душі цінителям прекрасного у всьому світі, що намагається прикрасити свої будинки скульптурою, вишивкою або картиною із зображенням цього квітучого дерева. Ще одне модне втілення - сакура з бісеру.

Сакура з бісеру

В плетінні сакури немає нічого складного, потрібно тільки завзятість, почуття міри і хороший настрій. Хоча воно і само по собі з'явиться під час роботи. А чим ближче до завершення буде виріб, тим більше буде азарту і захоплення від результату. Потрібно просто не сумніватися і сміливіше приступити до плетіння такого чудового деревця. Причому зовсім не обов'язково беззаперечно слідувати запропонованому порядку: плетіння з бісеру - це те ж мистецтво, в якому оригінальність тільки вітається. Тому можна зробити таке деревце, яке подобається найбільше.

Сакура з бісеру: сплети символ свого щастя

Щоб вийшло дерево сакура з бісеру середнього розміру, необхідно приготувати:

- дріт діаметром 0,3 мм. найзручніша - мідна, проте можна використовувати і будь-яку іншу, лише б вона була досить м'якою, але і не занадто безформною;

- знадобиться приблизно 150 г бісеру в рожевих відтінках, які застосовуються в плетінні упереміж, а тому перед початком роботи ретельно перемішуються. Один відтінок рожевого кольору можна замінити прозорим білим бісером. До них бажано додати трошки білих, жовтуватих і зелених намистинок;

- в будівельному магазині потрібно купити невелику упаковку гіпсу (алебастру) для формування основи дерева;

- клей потрібен звичайний ПВА;

- для декорування вироби потрібні фарби, наприклад, звичайна художня гуаш;

- щоб виріб виглядав більш професійно, а також щоб не вигорало, знадобиться звичайний прозорий меблевий лак. Непогано виглядають такі вироби, покриті матовим лаком;

- горщик для дерева;

- декоративні матеріали - наприклад, камінчики.

Для такого виробу як сакура з бісеру схема плетіння дуже проста. Але для початку треба правильно організувати робоче місце: приготувати додаткове освітлення, наприклад, настільну лампу, зручний стіл і стілець. Бісер різних кольорів краще за все розкласти по осередкам в спеціальну тарілочку, які продаються в тих же торгових точках, що і сам бісер. Але можна використовувати і звичайну неглибоку тарілку.

Сакура з бісеру: майстер клас плетіння

Починається робота з нанизування бісеру на дріт. Береться кінець дроту, яка намотана на котушку, не відрізаючи від неї. Обов'язково залишається вільний "хвостик" близько 4 см, який затискається в руці, і через нього нанизується бісер. Рухи при цьому схожі з шиттям: дріт замість голки, а бісер - замість тканини. Руки і самі підкажуть найбільш зручний порядок нанизування.

Так виходить ціла нитка з бісеру. Це - початок гілочки. А взагалі, їх можна робити в два способи. Але, хоча принцип роботи трішки відрізняється, результат виходить один. Перший спосіб - відрізається приблизно півметра дроту, на середину набирається 7 штук бісеру та дріт перекручується в кілька рухів, щоб вийшла петля з перекрутом довжиною в 1 сантиметр. Потім виконуються такі ж петельки - чотири штуки: спершу дві - по одній петлі на кожній стороні дроту, потім робиться невеликий перекрут і ще дві петлі з обох сторін. Так плететься вся гілочка до кінця. Завершується все плетінням двох петельок замість звичайних чотирьох. Схема гілки: 1петля - 4 петлі -4 петлі -4 петлі -2 петлі. Так виходить близько 90 гілок. Приблизно до третини гілок можна вплести петельки з бісеру зеленого кольору. Так сакура буде виглядати набагато природніша.

За допомогою інтернету можна спробувати й інший спосіб, як зробити дерево сакури з бісеру. Відео подібних майстер-класів в ютубі дуже багато, наприклад, http://www.youtube.com/watch?v=nEuUWFzQa2A. Спочатку береться дріт, 70 см, робиться відступ 15 см, виконується петелька з 7 штук бісеру. Такі петлі робляться приблизно через 5-7 міліметрів до кінця дроту. Вийшла гілочка складається навпіл і скручується, а листочки розпрямляються. Так потрібно зробити необхідну кількість гілок.

Далі треба зібрати деревце. З маленьких гілочок складаються великі. Потрібно відрізати приблизно 40 см дроту і обмотувати її навколо маленької гілочки. Зробивши спіраль близько 1 сантиметра, можна прикладати ще одну гілочку і продовжувати накручування. На гілочку-основу можна приєднати додатково ще дві гілочки. Гілки, які складаються з двох розгалужень, позбуваються зайвої «хвостика», а складаються з трьох гілочок - залишаються як зазвичай. Потім на кожну трехветочную гілку приматывается одна двухветочная, щоб гілки вийшли більш пишні. Після цього потрібно з'єднати по дві отримані гілочки і сформувати великі гілки. Їх потрібно рівномірно розподілити і об'єднати в чотири великі гілки.

Коли пасе сакура з бісеру своїми руками, не варто забувати про якість скручування. Всі вільні кінці дротика, яку ми скручуємо, треба розташовувати під однаковим кутом відносно уявної центральної осі. Адже гілочки, сплетені на цьому етапі, будуть помітними в готовому виробі. І неприємно буде споглядати кострубату страшилку замість якісної скручування.

Трохи терпіння і посидючості і в підсумку ви зможете виготовити сакуру з бісеру

Отримані великі гілки потрібно прикріпити до стовбура. Беруться дерев'яні палички, наприклад, шпажки. Їх кількість залежить від задуманої товщини дерева. Зазвичай сакура з бісеру, майстер-клас плетіння якої один від іншого не надто відрізняється, має не дуже велику товщину, тому і зі шпажками не слід розганятися. Палички складаються і обмотуються дротом, але не дуже щільно: достатньо, щоб вони розсипалися. Після цього береться сама пишна гілка, протягується між паличками і закручується дротом. Потім потрібно прикрутити на стовбур інші гілки. Це бажано зробити на різних рівнях, кожну нову трохи нижче попередньої. А щоб бісерна сакура вийшла більш схожою на натуральне дерево, її стовбур треба обтягнути пластиліном. Добре ілюструє те, який на цьому етапі повинна вийти сакура з бісеру, покрокове фото. Дуже докладні знімки можна побачити, наприклад, на сайті http://masterclassy.ru/biseropletenie/derevya-iz-bisera/2323-sakura-iz-bisera-master-klass-s-poshagovymi-foto.html.

Отже, регулюючи шар пластиліну, одночасно слід надавати дереву різні вигини. Але обліплювати шпажки потрібно не до кінця. Треба, щоб знизу вони трохи стирчали з-під пластиліну, щоб пізніше було зручно «висадити» дерево в горщик. Потім тією ж зубочисткою потрібно намалювати з пластиліну рельєф у вигляді хвилястих смуг, щоб імітувати фактуру кори. Пластилін можна замінити обмоткою стовбура стрічкою з флористичним білим напиленням.

Завершить плетіння сакури з бісеру оформлення дерева. Для цього потрібно розвести в підготовленому спеціально для цього горщику алебастр до густини сметани і «посадити» в нього деревце, вставивши в алебастр стирчать кінці дерев'яних шпажок. При занадто великій довжині попередньо обрізаємо зайве, щоб дерево гармонійно поєднувалося з розміром горщика і при цьому надійно в ньому фіксувалося. Потрібно дочекатися застигання алебастру і додати стовбура темно-коричневих барв. Алебастр можна замінити пластиліном або силіконом, а зверху теж задекорувати під траву або грунт.

Завершальним моментом в тому, як зробити сакуру з бісеру, є прикраса вироби. Потрібно насипати в горщик декоративних камінчиків або покласти трошки флористичного моху. Між розкладеними камінчиками можна увіткнути пару монет, що символізують багатство, а на гілки дерева посадити декоративну пташку.

Ще краще виглядає композиція, що складається з декількох дерев. У підстави їх стовбури треба відгинати в різні сторони. Висота найвищого в такій композиції деревця зазвичай становить 25-30 сантиметрів. Можна перед «посадкою» дерев обкласти дно і боки ємності поліетиленом, щоб згодом конструкція легше виймалася. Це може стати в нагоді, коли доведеться (або просто захочеться) замінити горщик, в якому «росте» квітуча сакура з бісеру. Береться ще яка-небудь посуд, бажано, не особливо потрібна, і в ній робиться гіпсовий розчин. Потім в руку складаються готові деревця і поміщаються у горщик з пакетом, по самому центру. Дерева тримаємо на запланованому рівні на вазі. Потім іншою рукою заливається розчин. Деревця потрібно трохи підняти, щоб вийшло як можна більш органічно, і продовжувати тримати на встановленому рівні. Через кілька хвилин гіпс повинен схопитися. Після висихання кінці пакета треба підняти вгору і обкрутити навколо стовбурів. Щоб конструкція не розвалилася, чекаємо повного затвердіння гіпсу, десь 10 хвилин. Тримати руками споруда вже не обов'язково. Як бачите, не досить знати, як сплести сакуру з бісеру, потрібно ще вміти її оформити. Після цього видаляємо пакет, а стовбури обмазуємо сумішшю з рівних порцій клею і гіпсу, що додасть їм цікаву фактуру. Добре, якщо вийдуть нерівності, патьоки, опуклості і западини. Залишається розмалювати стовбур гуашшю темно-коричневого кольору, розкрити лаком, в тому числі і «землю», і присипати по ній сирої лак бісером - осыпавшимся «кольором» нашої сакури.

Тепер вже точно залишається тільки милуватися власноруч створеним символом щастя і філософствувати про швидкоплинність буття!