У мережі розчаровані перемогою арт-об'єкту "Земля" у конкурсі молодих художників

У мережі розчаровані перемогою арт-об'єкту "Земля" у конкурсі молодих художників
Фото: Частина роботи "Земля"

Переможець премії Future Generation Art Prize 2017 отримала $100 тисяч

У мережі висловили розчарування перемогою в PinchukArtCentre одного з 21 номінантів премії Future Generation Art Prize 2017. Головний приз здобула автор арт-об'єкту "Земля" Дінео Сеше Бопапе з ПАР. Відповідний запис опублікований в співтоваристві "Типовий Київ" в Twitter.

"Це картина переможниці в Пінчук арт-центрі. Переможниця отримала $100 000 зі своєю роботою під назвою "Земля", - написали у співтоваристві, додавши засмучений емодзі.

Future Generation Art Prize 2017 є першою міжнародною премією для молодих художників віком до 35 років, заснованою Фондом Віктора Пінчука.

Переможці конкурсу були обрані Міжнародним журі.

"В експозиції протягом роботи виставки несподівано почала проростати якась рослинність – це свідчить про надзвичайну родючість багатого українського чорнозему, використаного для створення ландшафту і платформи для сирих та оброблених вогнем матеріалів. Це м'яке чорне плато – сцена для руки, спраглої дії; відкритої в щедрий жест; або стиснутої в кулак протесту – так глина перетворюється в кераміку, створену руками. Досліджуючи це "мистецтво землі", поміщене на верхньому поверсі галереї, ми виявляємо мінерали, кристали і попіл, витягнуті із землі або викладені у відповідності з ритуальними формами. Ми бачимо порожнечі, обрамлені сусальним золотом. Кожен матеріал або об'єкт – це метафора землі та безземелля; благополуччя і зубожіння; нового життя і жалоби. Стебла обгорілих трав і кристали відіграють роль агентів зцілення і очищення; і ми занурюємося в звукову атмосферу моря. За скульптуру, яка демонструє винахідливість у використанні форм і політичний символізм, премія 2017 Future Generation Art Prize присуджується Дінео Сеше Бопапе", - зазначили члени журі, присуджуючи перемогу.

У мережі розчаровані перемогою арт-об'єкту "Земля" у конкурсі молодих художників

Фото: "Земля", PinchukArtCentre, 2017; автор зображення Сергій Ільїн

У мережі розчаровані перемогою арт-об'єкту "Земля" у конкурсі молодих художниківФото: Арт-об`єкт "Земля"

Новини партнерів
On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся