ua en ru

Нова краса: у спальному районі Києва з'явився сюрреалістичний мурал

Нова краса: у спальному районі Києва з'явився сюрреалістичний мурал Фото: Новий мурал дуже прикрасив безликий будинок (facebook.com)

Художник Dima FATUM вирішив нагадати жителям мегаполісу про їх історичних коренях

Київський художник Dima FATUM створив сюрреалістичний мурал на одній з багатоповерхівок Харківського масиву столиці. Про сенс свого творіння він написав в соцмережі.

"Композиція наповнена безліччю символів, які ілюструють цю місцевість. Зокрема, лик Т. Г. Шевченка, що зображений зовсім не з патріотичних міркувань. Колись на цих землях знаходився хутір Шевченка. Нині ж тут "кам'яні джунглі" з характерним, в своєму прагненні до фундаментальності, обличчям – ось, що символізує образ поета. Далі біля підніжжя стилізованого Шевченко знаходяться невеликі камені, які уособлюють воїнів-інтернаціоналістів (воїнів афганської війни), в пам'ять про яких створено місцевий парк", - пише художник.

На фресці присутні птахи і звірі – корольок, який є символом сусіднього району Києва Нові Позняки, тхір, равлик і мураха. Як виявилося, тхір – це сленгова назва району, а мураха являє собою метафору жителя сучасного міста.

Є на муралі й інші нібито невипадкові елементи, зміст яких кожен може розкрити для себе по-своєму.

А тим часом авдіївська вчителька з мурала в її рідному місті збирає гроші на операцію чоловіка.