ua en ru

Трійця 2017: прикмети і звичаї

Трійця 2017: прикмети і звичаї Фото: Береза - один із символів Трійці (pixabay.com/jorisamonen)

Коли відзначається Трійця 2017, народні звичаї, що є символом свята, як провести цей день і на які прикмети варто звернути увагу

4 червня відзначається одне з найважливіших християнських свят - Трійця 2017. Україна славиться традиціями і народними прикметами цього великого дня, які передаються з покоління в покоління. Багато з них дотримуються і досі.

Найкрасивішим звичаєм є прикрашення будинків та церков квітами і зеленими рослинами. Про те, чому символом свята є гілки берези, і як правильно відсвяткувати цей день, читайте в матеріалі Styler.

Значення свята Трійці та українські традиції

Понад дві тисячі років тому свято було призначене апостолами в той день, коли до них спустився Святий Дух. Вважається, що саме в Трійцю Бог благословив учнів Христа на заснування Церкви.

Святкування традиційно проходить на 50-й день після Великого Воскресіння. В Україні Трійця є офіційним вихідним днем.

4 червня православними вірянами усього світу відзначається Трійця (Зелені свята) 2017. Традиції, прикмети в Україні на свято пов'язані з древніми народними звичаями, які корінням сягають ще в дохристиянські часи.

Символ свята - літні квітиФото: Символ свята - літні квіти (pixabay.com/pixel2013)

До того, як почали відзначати церковне свято Трійці, цей період у слов'ян вважався кордоном між весною та літом. Люди прикрашали свої житла зеленню, веселилися і до ночі святкували настання теплих днів. Пізніше, з приходом християнської віри, народні та церковні традиції змішалися і тепер рослинами та квітами в Трійцю прикрашають і храми.

Трійця: як відзначати Зелені святки

Трійця в 2017 році припадає на початок червня, коли квітне вже вся зелень. Тому в перший день свята (Зелене неділя) можна прикрасити свій будинок гілками берези і польовими квітами. Береза ​​в народі символізує оновлення і красу природи, як і свято, яке церква пов'язує з жагою до життя і Божою благодаттю.

Також за народними традиціями в будинок обов'язково потрібно принести гілки клена, горобини і дуба. Ці рослини уособлюють енергію, здоров'я і силу. Через тиждень після свята зелене оздоблення будинку необхідно спалити.

Ще один обряд в недільний святковий день підійде незаміжнім дівчатам, він пов'язаний з ворожінням. Для цього необхідно сплести вінок з польових квітів і кинути в воду. Якщо вінки зійдуться разом, то за прикметою, цього року потрібно чекати весілля.

На Трійцю плетуть вінки і ворожатьФото: На Трійцю плетуть вінки і ворожать (pixabay.com/AdinaVoicu)

У перший день свята прийнято поминати родичів. Церква рекомендує сходити на кладовище та залишити померлим святкове частування.

У понеділок після Трійці, який в народі називали Клечальний, ходять до церкви і освячують поля на хороший урожай.

Третій день Зелених свят - Богодухів день, коли святять воду, щоб очистити її від нечистих духів. Незаміжні дівчата вбираються і ходять в гості.

Трійця: прикмети та обряди з народу

Трійця 2017 - відмінний привід зробити заготовки для трав'яних чаїв на зиму. Кажуть, що в свято всі рослини наділені особливою цілющою силою.

Жінці, у якої є дорослі діти, після Трійці потрібно засушити шматочок святкового пирога і подарувати його своєму синові або дочці на весілля. За прикметою, цей сухар принесе сімейне щастя і благополуччя.

Якщо в Трійцю дощова погода, значить рік буде врожайним на зерно і гриби. А якщо на свято спекотно, то все літо буде посушливим.

Спекотна погода на Трійцю - до посушливого літаФото: Спекотна погода на Трійцю - до посушливого літа (pixabay.com/mbc-2016)

Також на Трійцю не можна займатися домашніми справами, шити і працювати в городі.

Вірити чи ні в дані прикмети, вирішувати вам. Головне провести свято в гарному настрої в колі близьких людей, адже цей день символізує радість, красу і Божу любов до природи і людям.