Вибираємо фестиваль на літо: Sziget — для кого і чому
Styler розповідає, чому потрібно відвідати один з найбільш грандіозних фестивалів Європи
Гряде літо і справжні меломани вже напевно наглядають собі фестиваль на цей спекотний сезон. Часи, коли вибір обмежувався одним-двома реченнями, давно канули в Лету. У 2018 році можна в принципі нікуди не виїжджати з країни і відмінно потусити на справжньому європейському фестивалі прямо в центрі столиці. Для цього досить вибрати для себе, наприклад, Belive або Upark.
Але якщо ви не з лінивих, а в кишені у вас біометричний паспорт — не варто обмежуватися лише однією країною!
Зараз свій музичний фестиваль є, мабуть, у кожної країни і в будь-якій точці планети. Звичайно, круто було б встигнути відвідати за літо кілька, але якщо ваша відпустка обмежена роботодавцем, грошей вистачить тільки на одну пригоду, а самі ви жадаєте максимального занурення у фестивальну атмосферу або просто ще ніколи не були на подібних заходах — ваш вибір Sziget Festival. Styler пояснює, чому.
Повне занурення
Sziget — це не історія на один вікенд або три дні, як багато інших європейських фестивалів. Ця тусовка — одна з найдовших в Європі і проходить протягом цілого тижня. При цьому територія Sziget — окремий фестивальний світ, занурившись у який легко можна в ньому і проіснувати всі 7 днів, навіть не виїжджаючи за межі острова. Хоча фестиваль і проходить у Будапешті, кажуть, у світі є люди, які вже кілька разів були на Sziget, але наприклад ще жодного разу не бачили легендарний Парламент. До речі, на Sziget відвідувач може вибрати — жити в місті і щодня приїжджати на острові Обудаї на міській електричці або таксі, або оселитися на острові: у безкоштовному кемпінгу або вибравши більш комфортний, платний варіант розміщення. Але і в першому, і в другому випадку краще не затягувати. Все-таки Sziget проводиться в Будапешті вже більше 20 років, тому квартири, готелі, хостели і навіть квитки в платний кемпінг розлітаються задовго до серпня.
Фестиваль Sziget (прес-служба)
Атмосфера
Це тільки здається, що головне на фестивалі — лайнап. Так думають або ті, хто ще ніколи не пробував цього фестивального життя, або ті, хто з якихось причин ще жодного разу не бував на Sziget.
Фестиваль Sziget (прес-служба)
Навіть якщо одного разу на острові приберуть всі сцени, там все одно буде чим себе зайняти. Sziget — немов великий "шкільний табір" для людей 20+. Щороку він збирає на нову "зміну" фестивальників за інтересами з усього світу, і готує для них безліч активностей. Фестиваль вже давно не обмежується тільки музичною складовою. На Sziget є цирк, театр, велика арт-зона, спортивні майданчики, атракціони, щоденні майстер-класи з гри на барабанах або капоейре, заняття йогою, ліплення з глини і ще мільйон різнопланових зон. Не дарма більшість "зігетовців" приїжджають на острів і третій, і п'ятий, і навіть в десятий або п'ятнадцятий раз. Sziget вміє дивувати, і навіть якщо вам здається, що ви бачили все, в глибині острова точно знайдеться якась цікава зона, у якій ви ще не були! До того ж, тільки в список необхідних речей на Sziget ви цілком можете включити індіанські пір'я, смішні капелюхи і безглузді костюми. І навіть якщо зараз, читаючи цей текст, остання пропозиція здається трохи абсурдною, потрапивши на Sziget ви зрозумієте, що дарма. Для справжніх фестивальників гідний фестивальний костюм не менш важливий, ніж, наприклад, квиток на сам фестиваль.
Фестиваль Sziget (прес-служба)
Крутий лайнап
Хоча, як ви вже знаєте, лайнап для фестивалю не головне, Sziget з ним точно не підведе! Щороку тисячі шанувальників фестивалю купують квитки за спеціальною ціною, задовго до оголошення списку учасників. Така довіра пояснюється просто — всі вони знають, що команді цього фестивалю можна довіряти. У різні роки на Sziget виступали Іггі Поп, Роберт Плант, Роббі Вільямс, The Prodigy, Iron Maiden, Muse, Placebo, Нік Кейв, Enter Shikari, Blur, Franz Ferdinand, Radiohead, P!NK і багато інших іменитих гуртів і музикантів. Цього року на головній сцені фестивалю можна буде почути Arctic Monkeys, Дуа Ліпу, Кендрика Ламара, Лану Дель Рей, Ліама Галлахера, Gorillaz і багатьох інших.
Фестиваль Sziget (прес-служба)
Лише на території острова розташовано більше десяти музичних сцен, кожна з яких має свою тематику. Серед них можна виділити три головні.
Main Stage – найбільша сцена фестивалю. Знаходиться недалеко від основного входу, тому пропустити її неможливо. Всі головні концерти проходять тут.
A38 STAGE – друга за величиною сцена, також розташована в самому серці фестивалю. Відмінна риса A38 – вона закрита.
Фестиваль Sziget (прес-служба)
World Music Stage – сцена, назва якої говорить сама за себе — тут звучить музика з усього світу від Горана Бреговича або Аліши Кіз і до угруповання "Ленінград".
Можливість підтримати своїх на крутому фестивалі
Україна представлена на Sziget з початку двотисячних. Кожен рік молоді українські артисти б'ються за право представити країну на фестивалі. У різні роки це були: гурту Mad Heads, Esthetic Education, ТНМК, "и Друг Мой Грузовик" та інші. Були і ті, хто повертався на фестиваль вже не в рамках конкурсного відбору, а на запрошення самого Sziget — на одну з головних сцен. У минулому році такою групою стала "ДахаБраха", а в цьому буде ONUKA. Обидва колективи отримали офіційну пропозицію стати учасниками World Music Stage — другої за значимістю сцени фестивалю. Зазвичай на концертах українських артистів на Sziget збираються всі українці острова, яких можна побачити здалеку по жовто-блакитній символиці. До речі, якщо раптом ви збираєтеся відправитися на фестиваль поодинці, знайте: виступ українського артиста — найкраща можливість в лічені хвилини знайти на острові своїх.
Відео з YouTube/ONUKA
Розташування
Sziget — це майже як вдома. Хоча б тому що літак від Києва до Будапешта летить всього годину сорок, а Угорщина здавна сприймається нами як щось рідне і дуже близьке. При цьому, Sziget аж ніяк не локальна історія. Фестиваль — найбільший у Східній Європі, а його лайнап часто виграє у великих європейських побратимів. Дістатися на Sziget з Києва можна практично будь-яким видом транспорту: на літаку (переліт в 2 сторони обійдеться тобі від 1500 грн, але пам'ятайте — ближче до поїздки ціна завжди збільшується), на поїзді (з пересадкою через невеличке прикордонне містечко Чоп), автобусом (регулярні рейси виконують відразу декількох компаній) або навіть машиною (в цьому випадку дорога займе близько 14 годин)
Фестиваль Sziget (прес-служба)
Вартість
З одного боку, 300 євро за квиток — не так вже й мало. Але з іншого, купівля квитків на концерти артистів, яких ви зможете почути на Sziget, буде коштувати майже стільки ж. А тут ви отримаєте відразу всіх. До того ж, Sziget пропонує безліч варіацій квитка та окремих додаткових "благ". Відповідно, у вас буде можливість вибору. А ще приємні новини — в цьому році, фестиваль ввів можливість оформлення розстрочки на 7-ми і 5-ти денні квитки на строк до 4-х місяців.
7 Days Pass – семиденний квиток з доступним душем і Basic Camping.
5 Days Pass – п'ятиденний квиток з доступним душем і Basic Camping.
3 Days Pass – триденний квиток, купивши який можна поринути в дивовижну атмосферу Sziget на самому старті фестивалю, в середині або на фініші.
У разі купівлі цих квитків додатково, у вас буде можливість придбати дорожчий кемпінг з поліпшеними умовами проживання.
Day Tickets – найдешевші квитки, забезпечують тільки прохід на фестиваль на кожен окремо взятий день. Але майте на увазі, такі квитки закінчуються швидше всього.
Citypass — ще один браслет - проїзний, який можна придбати на сайті фестивалю і який протягом фестивального тижня дасть вам можливість пересуватися по Будапешту на всіх видах міського транспорту, включаючи шатли в аеропорт. Без такого квитка не обійтися тим, хто планує часті вилазки в місто або обирає життя в місті, а не на острові.
Фестиваль Sziget (прес-служба)
Ще більше інформації про Sziget можна дізнатися на офіційному сайті фестивалю. До речі, спеціально для українців працює його україномовна версія.