ua en ru

5 міфів про українську вини, про які пора забути

5 міфів про українську вини, про які пора забути Фото: За останні 10 років українське виноробство почало активно розвиватися

Напередодні Kiev Food&Wine Festival Styler спростовує міцно прижилися чутки про українське вино і виноробство в цілому

28 та 29 травня відбудеться шостий Київський фестиваль їжі і вина, лейтмотивом якого стануть легкі ігристі і ніжно п'янкі рожеві вина. Це єдиний фестиваль в країні, що ставить своєю метою популяризацію українського вина і розвиток винної культури. Організатори події впевнені, що Україна може зайняти гідне місце на винній карті Нового Світу, і постійно перебувають у пошуку нових цікавих українських виноробів.

Міф № 1 В Україні немає хорошого вина

5 міфів про українську вини, про які пора забутиФото: Українське вино на Kiev Food&Wine Festival

За останні 10 років українське виноробство почало активно розвиватися. З'явилися флагманські українські компанії і невеликі виноробні, які виробляють гідні вина. Йдучи по стопах Нового світу, винороби не тільки висаджують міжнародні сорти винограду, але і виводять нові локальні. Вже зараз винні експерти і сомельє відзначають хороший результат таких винних сортів, як Піно Нуар, Каберне Совіньон, Шардоне, Рислінг.

Також успішно зарекомендували себе українські автохтонні Одеський чорний, Тельти–Курук і Сухолиманський білий. Їх важко знайти на полицях в магазинах, але це всього лише справа часу. А от познайомитися і оцінити ці вина можна на самому Київському фестивалі їжі і вина, який пройде вже в ці вихідні.

Міф № 2 Українське вино виготовляється з порошку

5 міфів про українську вини, про які пора забутиФото: Українське вино на одному зі стендів Kiev Food&Wine Festival

Почнемо з того, що порошкове вино – це міф. Хтось взагалі колись бачив цей таємничий порошок? Так, в Україні є масове вино, яке робиться з виноградної сировини, але саме виробництво технологічне і автоматизоване. А є так зване авторське вино, при створенні якого більше уваги приділяється сортам винограду, його збору, переробки та витримуванню в бочках. У підсумку виходять гідні вина, які отримують призи на всіляких міжнародних конкурсах і цінується гурманами і сомельє.

Міф № 3 Українське вино – дороге

5 міфів про українську вини, про які пора забутиФото: Дегустація вина на Kiev Food&Wine Festival

А скільки має коштувати хороше вино? Ну ніяк не 30 грн! На думку деяких експертів, якщо врахувати всі витрати, пов'язані з виробництвом, мінімальна ціна масового вина в Україні дорівнює 50-70 грн за пляшку. Що ж стосується авторських напоїв від невеликих виноробень, де основна частина виробництва базується на ручній праці, де вино витримується в бочках, приміром, із столітнього дуба - вони за визначенням не можуть коштувати дешево.

Приватні виноробні здатні виробляти обмежена кількість пляшок в рік і строго стежать за якістю. І якщо порівняти ціни на українське вино з цінами на чилійське, італійське чи французьке, то сума 100-150 грн за пляшку вже не здається такою значною. Інше питання, що багато хто віддасть перевагу купити найдешевше французьке, ніж найкраще українське, не довіряючи другого. А даремно...

Міф №4 В Україні немає виноробства

5 міфів про українську вини, про які пора забути

Фото: Дегустація вина на Kiev Food&Wine Festival

В Україні швидше ні певних умов для швидкого та успішного розвитку цієї галузі. Немає нормальної законодавчої бази, доступних ліцензій, підтримки на державному рівні, так і самі українці ставляться до українського провину скептично. Зате є хороші умови і винороби, які, незважаючи ні на що, розвивають галузь і показують гідні результати. Той же "Котнар", наприклад, запросив угорця Винце Бейла і зосередився на виробництві якісних, сортових вин.

"Колоніст" у співпраці з Інститутом ім. В. О. Таїрова успішно виводить нові унікальні локальні сорту і перетворює їх вина, які відзначають всі сомельє та експерти.

У 2015 році з'явився абсолютно новий проект Grande Valee, який працює з виноградом сортів французької та німецької селекції і виробляє всього вісім сортів сухого вина. Вони не продаються в магазинах, але вже доступні в деяких винних закладах і шановані винними гурманами.

В цьому році Маркіз де Лакарен, потомствений аристократ, француз з Бордо, який живе під Шабо, отримав ліцензію і почав офіційно проводити вина. Він вже давно займається виноробством в Україні, у нього свої виноградники та його авторське вино, створене за всім французьким традиціям, весь цей час їздили пробувати з усієї України. До речі, на цих вихідних з ним можна буде поспілкуватися особисто на Київському фестивалі їжі і вина.

Міф № 5 Українське вино не може конкурувати з винами Старого і Нового світла

5 міфів про українську вини, про які пора забутиФото: Відвідувачі дегустують вино на Kiev Food&Wine Festival

Таке твердження – снобізм в чистому вигляді. У нашій країні є всі умови для виробництва якісного вина. Клімат, грунт, люди і той же Інститут виноградарства і виноробства ім. В. О. Таїрова, культивуючий нові сорти винограду, які наші винороби успішно перетворюють у вино.

З таким підходом Чилі, наприклад, ніколи б не зайняло місце в індустрії, на якому знаходиться зараз. У них самий популярний сорт вина і візитна картка країни – Карменер, спочатку французький сорт, повністю розкрив свій потенціал далеко від батьківщини. Карменер цінується в усьому світі, а французи кусають лікті і досі практично безуспішно намагаються культивувати Карменер у себе. Також можна згадати Аргентину з початку французьким Мальбеком, США з каліфорнійськими винами – список нескінченний.