ua en ru

Незапрещенный наркотик обіду: як їжа впливає на наші емоції

Незапрещенный наркотик обіду: як їжа впливає на наші емоції Фото: Феномен молекулярної кухні заснований на тому, що чим довше готувалася їжа, тим більше задоволення отримає їдець - і справа зовсім не в кількості продукту
Автор:

Щоб вам не було безглуздо, шкода і соромно після прийому їжі, скористайтесь освяченими століттями або дисертаціями правилами... Або забудьте їх все і чесно, від душі насолоджуйтеся життям!

У кого є друзі-сироїди (це які харчуються неприготовленными, сирими продуктами, найчастіше овочами - а зовсім не виключно сирами), знають цих людей краще не злити. Вони запальні і готові спалахнути іскристим гнівом від будь-якої вашої незручної фрази, жесту, руху. Крім психологічної причини впевненості у власній правоті та єдиності обраного ними шляху, - у різкого "інтерфейсу" сироїдів є й інша причина, чисто хімічна. Це брак любові.

Вважається, що чим більше часу займає приготування їжі, тим більше любові отримає поглинув її чоловік. Зрозуміло, якщо їжа готувалася саме в цьому стані. Тому відвідування статусного ресторану, заплановане заради отримання глибинного задоволення від професійно приготовленої їжі, часто виявляється безглуздим. Емоційна цінність страви, народженого в суєті, гармидеру і лайки комерційного виробництва, в принципі дорівнює цінності київської «перепічки» з кіоску на вулиці - при значно більш високою вартістю.

Пам'ятайте, що в свій час були популярні дослідження японського вченого Масару Емото про воду? Про те, як видозмінюються кристали води, на яку, перед тим як заморозити, накричали або, навпаки, якій зізналися в любові. Перші на макроскопічних знімках вийшли некрасиві, темні, якісь спотворені, а другі були сяючими і геометрично досконалими. Оскільки вода присутній у більшості продуктів, з яких готується їжа - так важливі умови, де вони зберігаються, і хто з ними взаємодіє.

Втім, вегетаріанці зараз заперечили б, що навіть самі жахливі умови зберігання і приготування - ніщо в порівнянні з фактом, що ви збираєтеся з'їсти М'ЯСО. Ось вже кошмар з кошмарів, отруєння карми на роки вперед і наповнення по вуха свого конкретного тлінного тільця енергетикою так званої "тамагуны" - безпросвітного невігластва і тваринної тупості...

Звичайно, це правда. По-перше, так написано в древніх ведах сверхразвитой арійської цивілізації, а по-друге, саме слово "м'ясо" походить від індоєвропейського кореня "мам-са", який дослівно перекладається як "я-він": тобто, я їм його, певна тварина, птицю або рибу, в цьому житті, а в наступній сам стаю тваринам і піддаюся съедению з боку того, хто зараз хрюкає, мукає, кудкудакає або тріпає крильми переді мною на обробній дошці.

Євреї і мусульмани знайшли для себе вихід: вживати в їжу тільки "кошерні" або "халяльну" свіжину. М'ясо на їхньому столі як би "очищено від гріха" спеціальною процедурою, яку у євреїв робить спеціально навчена людина (його професія називається "шойхед"), а в арабів - хто завгодно, лише б "аз-забх" (церемонія жертвопринесення тварини Аллаха) був виконаний за всіма правилами. Крім того, і ті, і інші зовсім не їдять свинину, адже з-за того, що свиня поїдає власні випорожнення, вона вважається "брудним" тваринам, несумісним з чистотою віруючого.

У православних будь-яке м'ясо дозволено, крім днів посту.

"Твоя заблудла похотение в людині народжують їжа і вино, від того ж - і розуму недолік, та неповагу до Бога, і забуття смерті", - писав старообрядець протопоп Авакум. Він зовсім не їв скоромного, а в кінці свого життя і зовсім не їв.

Але не будемо випускати з поля зору той факт, що святі люди, сильно віруючі і іже з ними, як правило, не ведуть активного соціального життя. Найчастіше вони йдуть до лісу чи пустки, де немає ні мурашника метро, ні коливань курсу долара і акцій нафти, ні п'яних двірників з сантехніками. Нам же, мирським людям, м'ясо допомагає "заземлюватися", щоб не бути занадто чутливими до описаних вище чинників і - на своєму рівні - відчувати радість життя.

А тим, кому все ж "якось ніяково" є братів наших менших, але організм вимагає, підійде поширена у буддистів практика: їсти можна все що завгодно, якщо перед тим подумки запропонувати це Будді. Він милостивий і поблажливий, приймає все як воно є без осуду, та до того ж і сам свого часу жорстоко розчарувався в аскетизмі.

Іншими словами, готуємо з любов'ю і їмо в хорошій компанії, і нехай проститься нам гріхи наші! Адже кожен біоенергетик скаже вам, що блоки для струму живильної сили в теле - і, як наслідок, хвороби - утворюються в першу чергу тоді, коли ми засмічуємо свою свідомість концепціями, замість того, щоб думати про прекрасне.