ua en ru

Forbes назвав кращих кінорежисерів України

Forbes назвав кращих кінорежисерів України Любомир Левицький, режисер фільму "Тіні незабутих предків"

Журнал опублікував фотопроект про людей, що створюють нове українське кіно

Український Forbes опублікував фотопроект про 6 кращих режисерів України. В інтерв'ю журналу кожен з обраних творців нового українського кіно розповів про своїй головній роботі, про світове визнання, про долю світового та українського кінематографу, а також - про натхнення.

Олесь Санін
Знакова робота: "Поводир", 2014
Вік: 43 роки

Олесь Санин

"Мені подобається сучасне кіно, дуже люблю незалежне кіно США, Великобританії, африканських країн. Зараз багато ідей та формальних рішень, звичних для фільмів артхаусного спрямування і музичного відео, з'являється в блокбастерах. Виходить, що фільми про агента 007 - вже не про стрілялки, а про людські стосунки. Хтось засмучений, комусь це дуже подобається. Але це специфічна особливість сучасного світу, який інформаційно сильно прискорюється і змінюється".

Любомир Левицький
Знакова робота: "Тіні незабутих предків", 2013
Вік: 35 років

Любомир Левицкий

"Я ніколи не любив артхаусне кіно. І не стану його фанатом - до 50 років, коли мені захочеться привезти в Україну "Оскар". Зараз у мене інша динаміка всередині: я люблю швидко знімати, робити швидкий монтаж, люблю, коли є жанр.
В Україні зараз золотий час для зйомок зарубіжного кіно. У нас дуже дешева робоча сила. Фільм, який обійдеться в США в $50 млн, в Україні можна зняти за $5 млн".

Мирослав Слабошпицький
Знакова робота: "Плем'я", 2014
Вік: 41 рік

Мирослав Слабошпицкий

"Я зараз переживаю роман з американським кіно. За "Плем'я" я отримав десятки нагород, "Плем'я" поставило багато рекордів. Але виклик - це Голлівуд.
Звичайно, без Канн нічого б не було. Я дуже прагну потрапити туди з наступним фільмом.
Як продати український фільм в Америці? Потрібно нашуміти в Європі. А далі - все залежить від тебе".

Вікторія Трофименко
Знакова робота: "Брати. Остання сповідь", 2013
Вік: 36 років

Виктория Трофименко

"Робоча назва наступного фільму "Дауншифтинг". Він буде англійською мовою, буде зніматися в Лондоні та Індії. Актори - європейці і індійці. І знову за мотивами літературного твору - драма, містичний реалізм. Буде відрізнятися від "Братів" великим глядацьким потенціалом. Начебто зовсім інший, але в той же час знову притча. Я дивлюся, що з мене виходить такий собі кіноваріант Мулли Насредина, Рабі Нахмана та іже з ними".

Сергій Лозниця
Знакова робота: "Майдан", 2014
Вік: 51 рік

Сергей Лозница

"Для мене не все можливо знімати. Це етичне питання - наскільки я можу бути свідком обставини життя інших людей, а тим більше, коли ці обставини носять інтимний характер. В ігровому кіно з цим набагато простіше. Ми знаємо, що це всього лише гра. З документальним - складніше, я не все можу собі дозволити. Я і не намагаюся підходити близько до людей, знімаючи документальні фільми. Все одно я нічого не зрозумію, і це не проблема моєї недалекість. Ця неможливість зрозуміти іншого носить онтологічний характер".

Єва Нейман
Знакова робота: "Пісня пісень", 2015
Вік: 41 рік

Ева Нейман

"Для мене важливий успіх моїх картин у глядачів. Глядачі - це різні люди. Буває, різним людям подобаються одні й ті ж речі. Але я знаю, що неможливо сподобатися всім. Єдине, що для мене не допустимо, - це пропонувати глядачеві те, що мені самій не прийнятно. Це означало б, що я ставлю глядача на більш низький рівень, ніж себе. Це непристойно, та й безглуздо.
Успіх і якість - це два різних поняття. Не слід їх ототожнювати. Вони, буває, зустрічаються. Але навіть такі приємні зустрічі не є приводом для узагальнень".

Читайте також нашу добірку фільмів вихідного дня.