ru ua

На "Молодості" покажуть фільм про Мустафу Джемілєва

На "Молодості" покажуть фільм про Мустафу Джемілєва Фото: Кадр з фільму "Мустафа" (прес-служба)

За основу кінострічки було взято опис життя самого лідера кримських татар

На Київському міжнародному кінофестивалі "Молодість" покажуть документальний фільм про лідера кримськотатарського народу Мустафа".

Робота над фільмом почалася в лютому 2015 року та тривала півтора роки. Незважаючи на те, що спочатку команда проекту задумувала створення повнометражного документального фільму, формат в ході роботи був дещо змінений.

"5 відтворених сцен з реального життя Мустафи Джемілєва занурюють глядача в атмосферу того часу, що дозволяє нам говорити про створення документального фільму "Мустафа", - розповіли автори картини.

За основу кінострічки було взято опис життя самого Мустафи. На цю нитку і нанизувалися спогади людей, які зустрічалися йому на шляху. Серед них дисиденти, правозахисники та інші кримськотатарські лідери. Творча задумка була в тому, щоб розповісти глядачеві про основні події з життя Мустафи Джемілєва. Йдеться і про депортацію, і про перше ув'язнення, і про найтриваліше в світі голодування тривалістю 303 дня. Для того, щоб розкрити ці сюжетні лінії, команда фільму побувала у п'яти країнах, записавши 26 інтерв'ю.

Mustafa - Trailer from Mustafa_Doc on Vimeo.

"У фільмі мені хотілося показати Джемілєва звичайною людиною, з усіма слабкостями. Завдяки книгам у нас склалося про нього враження, нібито він відважний лицар, яким він безумовно і є. Але коли з ним спілкуєшся особисто, то в очі впадає його простота, відсутність пафосу, відмінне почуття гумору. Мені не хотілося в фільмі одразу змальовувати його героєм. Хоча все одно в результаті він цим героєм і вийшов", - зазначив режисер фільму Ахмед Сарыхалил.

До речі, на "Оскар" від України поїде фільм про борців з корупцією.