ru ua

В Україні пройде Манхеттенський фестиваль короткометражних фільмів

В Україні пройде Манхеттенський фестиваль короткометражних фільмів Фото: Кадр з фільму "Слухай" (Данія, Фінляндія)

З 24 вересня по 4 жовтня у Києві, Одесі, Харкові, Львові, Дніпропетровську та інших містах українці обиратимуть кращу короткометражку року

24 вересня стартує єдина в світі глобальна інтерактивний кінофестиваль - Манхеттенський фестиваль короткометражних фільмів. Протягом тижня українці, одночасно з глядачами у всьому світі, дивляться 10 картин-фіналістів і вибирають серед них переможця.

Цієї осені щорічний Манхеттенський кінофестиваль пройде в 300 містах і збере понад 100 000 шанувальників короткого метра. Кожен глядач зможе стати членом міжнародного журі та взяти участь у виборі кращої короткометражки року.

У 2015 фестиваль розглянув 678 заявок з 52 країн. В десятку фіналістів увійшли по дві картини з Німеччини і Франції, фільми із США, Туреччини, Чилі, а також ко-продукції Швейцарії та Німеччини, Фінляндії і Данії, Косово і Великобританії.

В Україні пройде Манхеттенський фестиваль короткометражних фільмів

Фото: Постер Манхеттенського кінофестивалю 2015 року

Серед фіналістів цього року - сіквел фільму-переможця Манхеттенського кінофестивалю 2014 року "Повний вперед, носоріг!", стрічка "Все скінчено" про парі, яка складає список завдань, мріючи додати життя гострих відчуттів.

"Тато мамі" - комедійна британська замальовка про двох цікавих дівчаток, застали батьків у недвозначній ситуації, - фестивальний хіт, показаний на 100 міжнародних кінофорумах і завоював 30 нагород.

Зворушливу історію зародилася прихильності двох пенсіонерів розповість німецька стрічка "До зустрічі!" Дитяча дружба пройде випробування війною в драматичній стрічці "Шок" спільного виробництва великої Британії та Косово.

Анімацію у конкурсній програмі представляють дві стрічки - чилійська "Ведмежа історія" від імені бувалого іграшкового ведмедика, і "Клаптик", піднімає глобальні питання з допомогою кахлю на стіни. Крім того, на фестивалі покажуть фільми "Самотній шлях" (США), "Слухай" (Данія, Фінляндія), "Захід сонця" (Туреччина) і "З неба на землю" (Франція).

У нинішньому році українці вже в 9-й раз візьмуть участь у виборі кращої короткометражки року.