ru ua

В український прокат виходить комедія від творця фільму "Пан Ніхто"

В український прокат виходить комедія від творця фільму "Пан Ніхто" Фото: Кадри з фільму "Новітній заповіт"

Бельгія висунула картину "Новітній заповіт" на здобуття премії "Оскар-2016"

3 грудня в український прокат виходить сатирична комедія про пригоди Бога в сучасному світі - "Новітній Заповіт". Режисер стрічки - Жако Ван Дормель, автор фільму "Пан Ніхто".

Бог існує - і, згідно з "Новітнього Заповіту", це сварливий чоловік середніх років, який живе з дружиною і 10-річною дочкою Эей в Брюсселі. Одного разу, не витримавши самодурства батька, Эя збігає з домашнього ув'язнення і відправляється пізнавати світ.

Роль Бога стала бенефісом популярного бельгійського коміка Бенуа Пульворда. В якості запрошеної зірки в стрічці з'явиться Катрін Деньов - вона зіграла просту смертну, яка стала жертвою незвичайної любові.

Жако Ван Дормель - автор відомої фантастичної драми "Пан Ніхто", володар Золотої камери Канського кінофестивалю за найкращий дебют. За словами режисера, ідея фільму народилася з бесіди зі сценаристом Томасом Гюнцигом. В якийсь момент була виголошена фраза "Бог існує, і живе в Брюсселі"; слідом за нею прийшла думка, що в релігійних текстах і сюжетах катастрофічно не вистачає жінок.

В інтерв'ю Ван Дормель неодноразово підкреслював, що його фільм не покликаний образити релігійні почуття - а, швидше, розповісти всім відому історію під незвичайним кутом.

Фото: Кадри з фільму "Новітній заповіт"

Прем'єра "Нового Завіту" відбулася на Каннському кинофествиале, де фільм був представлений в рамках "Двотижневика режисерів". Після показу стрічка ван Дормеля удостоїлася 40-хвилинної овації. У Франції "Новітній Заповіт" став хітом прокату, в перший же уїкенд потіснивши з лідерів збору стрічку "Місія нездійсненна: нація ізгоїв".

Бельгія висунула картину на здобуття премії "Оскар" у номінації "Найкращий фільм іноземною мовою". Зараз "Новий Завіт" претендує на звання кращої комедії року, потрапивши в число номінантів на "європейський Оскар" - премію Європейської кіноакадемії.

Нагадаємо, що днями була оприлюднена програма фестивалю "Нове британське кіно".