Американські вчені хочуть створити озеро на Марсі

Американські вчені хочуть створити озеро на Марсі
Фото: Марс (pixabay.com/Aynur_zakirov)

Водойма буде називатися "Озеро Метью"

Група американських вчених запропонувала створити озеро на Марсі, направивши туди астероїд. Про це повідомляє видання Space.com.

Концепція Mars Terraformer Transfer (укр. "Зміна Марса методом тераформування") передбачає використання до 2036 році автоматичної міжпланетної станції Shepard для того, щоб спочатку пристикуватися до невеликого по масі небесного уламку, а потім направити його на поверхню Марса.

Падіння астероїда призведе до танення підґрунтового льоду і до утворення озера в кратері, розміри якого складуть близько 9 км в діаметрі. Автори гіпотези вже навіть підібрали для нього назву - "Озеро Метью".

Відзначається, що таке озеро могло б існувати на поверхні планети досить тривалий час, можливо, тисячі років. Поряд з цією водоймою могли б розміщуватися житлові куполи марсіанських колоністів.

Раніше зонд NASA виявив на Марсі іони металу. Таким чином, місія Maven ще на крок наблизилася до розгадки Червоної планети.

Новини партнерів
On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся