Археологи знайшли корабель-могилу вікінгів

Археологи знайшли корабель-могилу вікінгів
Фото: Кетрін Віннік в серіалі "Вікінги" (history.com)

Могилу знайшли за допомогою спеціального радара, який проникає на глибину

На південному сході Норвегії, в провінції Естфолл вчені знайшли місця поховань вікінгів. За традицією, великих скандинавських воїнів ховали на кораблі. Могилу знайшли за допомогою спеціального радара. Про це повідомляє Science Alert.

Корабель знаходився на глибині всього в 50 см і становив 20 метрів. Вченим ще не вдалося встановити вік знахідки, але поховання неподалік датували приблизно п'ятим століттям нашої ери.

Археологи знайшли корабель-могилу вікінгів

Археологи знайшли корабель-могилу вікінгівФото: (sciencealert.com)

Крім кургану, радар виявив залишки інших 7 поховань, які були зруйновані під час оранки грунту. Вчені поки не збираються проводити розкопки, а хочуть натомість створити цифрову карту стародавніх поховань.

"Ця знахідка дуже вражаюча, оскільки ми знаємо тільки три поховання вікінгів, що добре збереглися. Знайдений корабель точно буде мати величезну історичну значимість і може бути досліджений усіма сучасними засобами археології", - говорить археолог Батіг Пааше.

Нагадаємо, що 8-річна дівчинка знайшла в озері знахідку, яка зацікавила археологів.

Ми писали, що археологи знайшли унікальне поховання скіфів.

А також про те, що у Львові виявили унікальну археологічну знахідку.

Відео: Депутати сплять

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся