ua en ru

Астрономи вважають, що Земля - не перша планета у Сонячній системі, на якій є життя

Астрономи вважають, що Земля - не перша планета у Сонячній системі, на якій є життя Фото: Венера (vsefacty.com)

Американські вчені вважають, що перша життя могло зародитися не на Землі, а на Венері

На думку американських вчених, на Венері три мільярди років тому були цілком сприятливі умови для зародження та існування життя. Про це повідомила група вчених з Інституту космічних досліджень Годдарда в Нью-Йорку.

Астрономи вважають, що першою планетою, на якій могло б зародитися життя, була Венера, а не Земля. Три мільярди років тому на цьому об'єкті могло зародитися життя.

Дослідники кажуть, що Венера та Земля мають багато спільного, тому їх нерідко називають близнюками. Однак, наразі атмосфера Венери розпечена до 462 градусів за Цельсієм і, в основному, складається з вуглекислого газу.

Але, на думку дослідників, так було не завжди. Коли на Землі тільки зароджувалися перші бактерії, на Венері існували океани, а клімат був м'яким, придатним для життя. При цьому вчені не стверджують, що на Венері в той час існувало життя, але і не заперечують цього.

Також такого висновку дійшла раніше міжнародна група вчених із США і Швеції. Вони припустили, що в давнину на ній існувала життя.

Якщо б Венера у минулому оберталася навколо своєї осі з періодом в 16 земних діб або повільніше, то температури її атмосфери і поверхні були б порівнянні з земними показниками. При цьому потік сонячної радіації залишався б на 46-70% вище одержуваного сучасної Землею.

Вчені відзначили, що клімат планети міг залишатися придатним для проживання 715 мільйонів років назад, якщо б на ній був неглибокий океан.

До речі, вчені показали відео сходу Землі з-за обрію Місяця.