ua en ru

Стало відомо про унікальний 3D-радарі для української армії

Стало відомо про унікальний 3D-радарі для української армії Фото: Українські військові (facebook.com/ato.news)

Нова техніка розроблена запорізькими конструкторами комплексу "Іскра"

Збройні сили України отримають в розпорядження нові радіолокаційні станції вітчизняного виробництва - 3D-оглядові локатори 80К6Т. Інформація з'явилася на сайті "Укроборонпрому".

Дане обладнання буде виготовлятися в Запоріжжі на КП "НВК" Іскра "і є унікальним, тому що його не можна зустріти в розпорядженні інших країн.

Завдяки цьому радару захисники України зможуть бачити всі повітряні об'єкти на відстані до 500 км, на всіх висотах від 0 до понад 40 км. Пристрій може відстежувати до 500 цілей одночасно.

А спеціальна система обробки сигналів дозволить виявляти малорозмірні і крилаті ракети.

Стало відомо про унікальний 3D-радарі для української армії

Фото: 3D оглядові локатори 80К6Т (ukroboronprom.com.ua)

За деякими показниками українська військова установка значно обходить ті, які представлені в таких країнах, як Росія, Франція, США і Ізраїль.

Модуль можна використовувати вже через 10 хвилин після його включення. Для порівняння варто підкреслити, що інші радіолокаційні системи в бойове положення ставали лише за півгодини або годину.

Стеження за кожним об'єктом ведеться в трьох осях координат. Як відзначають розробники, нові радіолокатори дали хороші результати в ході проведених випробувань на півдні Україні. Військові на фронті зможуть використовувати нову розробку через рік.

Творці обладнання заявляють, що їх розробка - втілення сучасних технологій.

Раніше стало відомо, що Нацполіція планує закупити електронних браслетів та обладнання до них за 38 млн гривень.

Зазначено, що тендер оголосили 1 вересня, а початок аукціону призначено на 7 листопада. Очікувана сума закупівлі 38 млн гривень. Відзначається, що в рамках тендеру планується закупити 500 електронних браслетів, 54 комплекти активації / деактивації електронного засобу контролю, а також серверне обладнання з встановленим програмним забезпеченням.