ru ua

В Австралії вчені знайшли гігантський слід динозавра

В Австралії вчені знайшли гігантський слід динозавра Фото: Слід динозавра

Зауропод залишив після себе слід величиною 1,75 метра

Вчені з Квінслендського університету виявили скам'янілий відбиток ноги гігантського зауропода. Слід розміром більше 1,7 м є найбільшим з відомих до теперішнього часу. Про це повідомляє National Geographic.

Сліди динозаврів виявили на прибережній ділянці Волмадані. Саме тут були знайдені сліди 21 виду динозаврів, що мешкали в період між 127 і 140 млн років тому.

Дослідженням займається група вчених під керівництвом професора Стіва Сэлисберіз Квінслендського університету. В 2011 році їм довелося доводити уряду країни значимість цього місця, обраного під створення комплексу з переробки рідкого природного газу. Перемогу здобули палеонтологи, і з тих пір Волмадані не перестає поповнювати наукові знання про динозаврів. За результатами аналізу слідів виділені сліди кількох видів хижих динозаврів, ящерів, травоїдних зауроподів і орнитоподів.

Але самим головним відкриттям виявився великий відбиток ноги динозавра з відомих до теперішнього часу: 1,75-метровий слід був залишений зауроподом. Раніше найбільшим вважався 106-сантиметровий відбиток, знайдений в пустелі Гобі.

Нагадаємо, вчені розповіли, що погубило динозаврів.