ua en ru

Біологи розповіли причини появи людини

Біологи розповіли причини появи людини Фото: Біологи розповіли причини появи людини

Живі організми з'явилися з-за вірусів

Біологи з США знайшли докази того, що складні живі організми, включаючи людину, з'явилися з-за вірусів. Вчені з'ясували, що смертельні для бактерій-бактеріофаги, потрапивши всередину мікробів, створюють структури, аналогічні клітинному ядру в эукариотах. Статтю розмістили в журналі Science.

Еукаріоти — велика група організмів, які складаються з клітин, що володіють ядром. Ця органелла містить генетичну інформацію у вигляді молекул ДНК. Така структура робить геном (сукупність генів і межгенных ділянок) більш захищеним від різних процесів, що відбуваються в клітині, і дозволяє йому бути більш складним. Поява ядра вважається однією з причин виникнення багатоклітинних рослин і тварин. Проте жодна з існуючих гіпотез походження органели, в тому числі та, що припускає участь бактеріофагів, не отримала широкого визнання серед вчених.

Фахівці візуалізували розмноження вірусних частинок усередині бактерії Pseudomonas chlororaphis. Для цього вони виявили важливі білки бактеріофага, які беруть участь у цьому процесі, і з'єднали їх з зеленим флуоресцентним білком (GFP), щоб по виділенню світла визначити місцезнаходження молекул в клітині мікроба. Виявилося, що одним з найбільш активних вірусних білків є gp105. Ці молекули об'єднуються в захисну капсулу, навколишнє ДНК бактеріофага і дозволяє їй копіюватися. Інший білок — PhuZ — формує веретено, яке тримає капсулу в центрі мікроба. Вся структура нагадує клітинне ядро, яке відсутнє у бактерій.

Вчені прийшли до висновку, що ДНК бактеріофага повинна брати участь в синтезі РНК-молекул, які залишають капсулу і відправляються до рибосом. Останні беруть участь у складанні вірусних білків і формування зрілих бактеріофагів. Подібний процес відбувається і в клітинах з ядром, де ДНК є матрицею для синтезу інформаційної РНК, що забезпечує, у свою чергу, синтез кодуються в генах білків.

Нагадаємо, генетики розповіли про тенденції вимирання розумних людей.