ua en ru

Майбутня дитина в 3D: батьки зможуть побачити малюка ще до народження

Майбутня дитина в 3D: батьки зможуть побачити малюка ще до народження Фото: Немовля в утробі матері (telegraph.co.uk)

У Бразилії розробили технологію, щоб побачити плід у шоломі віртуальної реальності

Бразильські вчені розробили технологію, яка допоможе батькам побачити свого майбутнього малюка у віртуальній реальності.

Технологія була представлена на щорічній конференції Радіологічного товариства Північної Америки, повідомляє The Telegraph.

Вчені з'єднали метод ультразвукового дослідження з методом магнітно-резонансної томографії, при якому перевіряються окремі ділянки внутрішньої поверхні матки та тіла плода. Таким чином, вибудовується тривимірне зображення, яке можна оживити, надівши шолом віртуальної реальності.

Такий винахід дозволить батькам в режимі реального часу спостерігати за рухами і мімікою майбутнього малюка та детально його розглянути.

Не менш важливо, що нова технологія допоможе лікарям ранньої діагностики відхилень у розвитку, так як дозволить побачити не тільки зовнішність плоду, але і структуру його внутрішніх органів.

Насамперед, це важливо для дихальних шляхів. Якщо лікарі виявлять, що дихальні шляхи плода заблоковані, вони зможуть заздалегідь підготуватися до проведення термінової операції відразу після народження немовляти.

Метод був випробуваний в одній з клінік Ріо-де-Жанейро, але автори розробки сподіваються на його оперативне впровадження по всьому світу.

До речі, мама Ксенії Собчак вибрала ім'я для онука.