Скарби Атлантиди: На дні моря виявили більше 40 злитків невідомого металу

На дні моря виявили більше 40 злитків невідомого металу
Фото: На дні моря знайшли 47 злитків невідомого металу

Легенди про Атлантиду можуть отримати підтвердження вже в найближчому майбутньому

Археологи виявили злитки невідомого металу на затонулому біля берегів Сицилії кораблі. За даними дослідників, корабель затонув приблизно 2600 років тому, можливо через шторм, що раптово почався. На борту затонулого судна водолази знайшли 47 злитків загадкового металу червонувато-золотистого кольору, який, на думку вчених, може бути орихалком — металом з міфічної Атлантиди. Про це повідомляє видання Faina Idea.

В цілому, це був би звичайний корабель, якщо б не ці зливки металу, котрі виявились сплавом міді (приблизно 75-80%), цинку (15-20%) і невеликої кількості домішок.

Фахівці відзначають, що зовнішній вигляд знахідки сходиться з описом металу, яке згадується у творі Платона про Атлантиду — затонулому острові, де проживала надзвичайно розвинена цивілізація. У діалозі "Крітій" Платон пише, що місто атлантів було оточене трьома стінами, і остання з них, навколо Акрополя, була з орихалка і "блищала вогнистим мерехтінням".

Також всередині храму Посейдона, верховного божества у атлантів, стояла стела з орихалка. Метал був настільки рідкісним, що за ціною поступався тільки чистого золота. Можливо, що це відкриття допоможе підтвердити існування, оброслої міфами і легендами, Атлантиди.

Читайте також археологи показали знайдений в київському Гостинному дворі скарб.

Новини партнерів
On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся