ua en ru

Експерт розповів, яку інформацію не можна публікувати в соцмережах

Експерт розповів, яку інформацію не можна публікувати в соцмережах Фото: pixabay.com/geralt

Фахівець назвав топ-5 даних, про які не варто поширюватися в мережі

Інженер безпеки та аналітик Енді О'Доннелл розповів, які дані не варто вказувати на своїх сторінках в соцмережах. Сьогодні Facebook, Instagram, Twitter та інші соцмережі стали майже невід'ємною частиною життя багатьох людей. Однак є інформація, доступ до якої відкривати не варто. Про це експерт написав на порталі lifewire.com.

"Проблема в тому, що ми ніколи не знаємо насправді, хто дивиться на нашу інформацію", - підкреслив фахівець.

Він назвав топ-5 даних, про які в мережі слід мовчати.

1. Дата народження (ваша та сім'ї)

Всі ми почуваємося щасливими, коли наші "мережеві" друзі публікують привітання на наших сторінках, адже для нас це прояв поваги та небайдужості до власної персони. Людина пам'ятає про наш День народження, і знайшла час, щоб написати кілька теплих слів.

Однак проблема полягає в тому, що, вказуючи дату народження, ви надаєте шахраям частину своєї персональної інформації, необхідної їм, щоб "вкрасти" вашу особистість. Експерт рекомендує не вказувати цю інформацію, зазначивши, що справжні друзі знають, коли ваш день народження.

2. Сімейний стан

За словами фахівця, не має значення, є у вас хтось чи ні. Він не рекомендує розголошувати інформацію про свій сімейний стан, особливо якщо ви жінка. За його словами, маніяки тільки й вичікують того моменту, щоб їм "повідомили" про розлучення або розрив відносин, оскільки для них це спрацьовує як зелене світло. Зокрема, це нерідко може означати, що ви перебуваєте вдома самі.

3. Місцезнаходження

Багато користувачів соцмереж люблять вказувати своє місцезнаходження. Таким чином майже будь-хто знає, де вони зазвичай бувають, які відвідують місця, і на скільки часу затримуються. Якщо ви повідомили у Facebook, що відправилися на відпочинок, до того ж вказали, скільки днів вас не буде вдома, така інформація стане прекрасною новиною для злодіїв.

Він додав, що у користувача завжди є можливість вказати на фотографіях місце, де він був, після повернення додому.

4. Інформацію про те, що ви один вдома

Фахівець підкреслив, що особливу увагу на цей пункт варто звернути батькам. Вони повинні переконати своїх дітей ніколи не повідомляти про те, що ті самі будинки.

О'Донелл підкреслив, що неправильно думати, ніби доступ до нашої сторінки, а відповідно й інформації, мають лише друзі. Ви не знаєте, хто стоїть позаду вашого друга, і читає те ж, що й він. Також сторінку могли взламати, отримавши відкриту другу інформацію. Тому найкращий варіант – не писати у себе на сторінці, що ви залишитеся вдома самі.

Краще емпіричне правило - не розміщувати в своєму профілі або статусі нічого, що не повинен знати незнайомець.

5. Інформацію про дітей

Багато батьків публікую фото і відео зі своїми дітьми в соцмережах, відзначають на них дітей своїх друзів і знайомих. Деякі міняють своє фото в профілі на фото дитини, а 9 з 10 батьків публікують повне ім'я, точну дату і час народження відразу після пологів.

Експерт стверджує, що такою інформацією може скористатися будь-хто, в тому числі й педофіли, які можуть заманити до себе дитину, викликати в неї довіру. За словами фахівця, чим більше хтось знає про вас, тим переконливіше він виглядає.

Якщо ви все-таки публікуєте фото своєї дитини, то краще хоча б не вказувати особисту інформацію (ім'я, дату народження). Всі близькі люди й так знають імена ваших дітей.

Також не варто відзначати на знімках імена чужих дітей, адже можливо, їх батьки не хочуть, щоб ви відзначали їх з причин, вказаних вище. Краще надіслати їм посилання на фотографії. Якщо вони захочуть, вони можуть позначити себе замість своїх дітей.

До речі, одеситка обурила соцмережі нахабним визнанням про хабар поліції.