"Хаббл" показав фото зірки, яка затьмарила галактику

"Хаббл" показав фото зірки, яка затьмарила галактику
Фото: Галактика (pixabay.com/ru/users/WikiImages)

Такі об'єкти називаються зірками переднього плану

Космічний телескоп "Хаббл" сфотографував майже невидиму для нас сверхяркую галактику NGC 7250 в сузір'ї Ящірки, чий світло висвітлюється потужним потоком випромінювання зірки TYC 3203-450-1, Про повідомляє сайт орбітальної обсерваторії.

Цей феномен пояснюється тим, що TYC 3203-450-1 знаходиться на шляху між Землею і галактикою, віддаленої на 45 мільйонів світлових років. Сама зірка розташована в декількох десятках світлових років від нашої планети всередині Чумацького Шляху, і завдяки цьому вона здається набагато яскравіше, ніж NGC 7250, одна з найбільш активних галактик Всесвіту.

altФото: Зірка (spacetelescope.org)

Це збіг, як відзначають учасники наукової команди "Хаббла", є чудовою ілюстрацією головної проблеми астрономії – визначення відстані до зірок і інших джерел світла.

Більшість таких методик працює в дуже вузькому діапазоні відстаней і типів об'єктів. Наприклад, метод річного паралакса, що орієнтується на зміщення зірки відносно більш далеких об'єктів по мірі обертання Землі навколо Сонця, працює лише для самих прилеглих зірок, віддалених від нас не більш ніж на 2-10 тисяч світлових років.

До речі, в горах Китаю відобразили незвичайний метеоритний дощ.

Новини партнерів
On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся