ua en ru

Хокінг і Цукерберг відправлять зонд до Альфі Центавра

Хокінг і Цукерберг відправлять зонд до Альфі Центавра Фото: Фантастика стає реальністю: Стівен Хокінг відправляє разведзонды до Альфі Центавра (student.societyforscience.org)

Вперше в історії дослідницький зонд буде запущений за межі нашої сонячної системи, щоб виявити у чужій зірки населені планети

До проект уBreakthrough Starshot по запуску зонда до альфі Центавра, ініційованого відомим фізиком Стівеном Хокінгом, приєднався засновник Facebook Марк Цукерберг. Вартість космічної програми перевищить $100 млн.

Передбачається, що в системі Альфа Центавра можуть перебувати населені планети. Хоча Альфа Центавра - найближча до Чумацькому шляху сонячна система, відстань до чужого сонця становить понад 40 трильйонів кілометрів, на подолання яких сучасним космічним апаратам потрібно 30 тисяч років.

Хокінг і Цукерберг відправлять зонд до Альфі Центавра

Фото: Астрофізик Стівен Хокінг ініціював запуск космічної місії з пошуку жилих планет в системі Альфа Центавра (Facebook / Stephen Hawking)

За задумом Стівена Хокінга, роботизований нано-зонд вагою в кілька грамів за допомогою світлового променя буде запущений зі швидкістю 20% від швидкості світла - близько 160 млн км/ч. "Якщо все вийде, зонд зможе долетіти до Альфа Центавра через 20 років і передати зображення планет в цій системі", написав Він на своїй сторінці в Facebook.

Хокінг і Цукерберг відправлять зонд до Альфі Центавра

Фото: Порівняння Сонця і подвійної зірки Альфа Центавра (wikimedia.org)

Планується запустити тисячі нано-зондів, кожен з яких буде оснащений камерою, батареєю живлення, навігаційним пристроєм і пристроєм для зв'язку.

Засновник Facebook Марк Цукерберг, дізнавшись про проект, вирішив приєднається до організації запуску зонда.

Хокінг і Цукерберг відправлять зонд до Альфі Центавра

Фото: Планети системи Альфа Центавра (tophdimgs.com)

Альфа Центавра - подвійна зірка в сузір'ї Центавра, яка з Землі неозброєним оком видно як одна зірка, завдяки чому вона є третьою за яскравістю зіркою нічного неба. Дві головні зірки Альфа Центавра близькі за характеристиками до Сонця.

До речі, нещодавно у Дніпропетровську встановили космічний рекорд.