В Йорданії виявлені сотні стародавніх гробниць

STYLERНаука і техніка        17.07.2017 - 21:57
Фото: Йорданія (pixabay.com/mikaelthunberg)
Фото: Йорданія (pixabay.com/mikaelthunberg)

В "долині мертвого вогню" знайшли гробниці у формі пірамід

В Йорданії в пустелі Джебель-Курма, яку через посушливість ще називають "долиною мертвого вогню", археологи виявили сотні кам'яних гробниць у формі пірамід. Про це повідомляє Live Science.

"Більшість гробниць являють собою кам'яні кургани до п'яти метрів у діаметрі та 1,5 метра в висоту. Вони відрізняються виразною формою своїх веж і чітко вираженим фасадом, виконаним з великих сплюснутих базальтових плит", - зазначив археолог Пітер Аккерманс з Лейденського університету в Нідерландах.

Гробниці розташовані недалеко від руїн стародавніх поселень. Фахівці вважають, що вони стали млявими приблизно чотири тисячі років тому.

Пустеля, на думку вчених, була обрана в якості спеціального місця для поховань невипадково. Виявлені гробниці датуються приблизно тисячним роком до нашої ери. Таким чином, вчені прийшли до висновку, що пустелю Джебель-Курма заселяли ще раз, після масового виходу чотири тисячі років тому.

Нові поселенці використовували для будівництва базальтові камені вагою понад 300 кілограмів, і створювали гробниці куди більшої складності.

До речі, у Китаї виявили гробниці віком близько двох тисяч років.

On Top