ua en ru

Дослідники показали знімок унікальної спіральної галактики

Дослідники показали знімок унікальної спіральної галактики Фото: Галактика NGC 7098 (ESO)

З'явилося зображення галактики, яка відрізняється великою кількістю подвійних об'єктів

Європейська південна обсерваторія ESO показала зображення незвичайної спіральної галактики NGC 7098, розташованої в південному сузір'ї Октанта, на відстані близько 95 мільйонів світлових років від Землі. Відповідний знімок опублікований на сайті обсерваторії.

NGC 7098 - інтригуюча спіральна галактика з безліччю наборів подвійних об'єктів.

"Одна з особливостей – це пара виразних кільцеподібних структур навколо туманної центральної області галактики. Це спіральні гілки NGC 7098, що обертаються навколо яскравого галактичного ядра (серця галактики). В центральній області галактики є й інша подвійна деталь: парна перемичка", – повідомляється на сайті ESO.

Дослідники показали знімок унікальної спіральної галактики

Фото: Галактика NGC 7098 (ESO)

Ще одна особливість – області підвищеної щільності, які мають незвичайні петлеподібні структури, так звані ansae. На зображенні вони виглядають як маленькі яскраві смужки на кожному кінці центральної області.

Ansae - видимі області надмірної щільності, зазвичай петльові, лінійні або кругові за формою, і можуть бути знайдені на кінцях планетних кільцевих систем, в туманних хмарах і, як у випадку з NGC 7098, у частинах галактик, "оповитих" до країв зірками.

Опубліковане зображення формується з даних, зібраних приладом FOcal Reducer та Low dispersion Spectrograph (FORS), встановленими на великий телескоп ESO в Паранальній обсерваторії.

До речі, "Хаббл" показав фото зірки, яка затьмарила галактику.