Дослідники розгадали таємницю знаменитих статуй на острові Пасхи
Гігантські статуї заввишки кілька метрів в основному розміщені на узбережжі
Як вважають дослідники, втрачена цивілізація острова Пасхи, можливо, вибрала розташування знаменитих статуй моаї, щоб сигналізувати про наявність прісної води. Про це йдеться в дослідженні Карла Ліпо, який вивчає народ рапануйи і його загадкове зникнення вже майже 20 років, передає Newsweek.
Антрополог мав намір з'ясувати, як населення може вижити з таким обмеженим доступом до питної води, так як на всьому острові дуже мало доступу до прісноводних джерел, потоки майже повністю відсутні, і дуже мало опадів.
Намагаючись з'ясувати, як цивілізація, достагавшая в свої кращі часи близько 15 000-20 000 чоловік, зуміла вижити, вчені провели польові дослідження, вивчивши, як остров'яни могли використовувати солонувату ґрунтову воду, яка проходить уздовж берегових ліній.
Як стало відомо, ці підземні води теж солоні, але не настільки, як вода в океані, тому її все ж можна було пити. Попередні дослідники також припускали, що рапануйи могли пити воду з-під землі, проте до цих пір не було відомо, яким чином древні люди на острові Пасхи отримували доступ до неї.
Карла Ліпо розповів, що польові дослідження виявили занедбані місцевості, де збирається солона, але придатна для пиття вода вздовж берегової лінії. Ці прибережні джерела підземної води поганої якості, але вони могли ефективно підтримувати населення та дозволити йому побудувати гігантські статуї, якими славиться острів Пасхи.
Наголошується, що гігантські статуї заввишки кілька метрів також в основному розміщені на узбережжі. До цього часу було незрозуміло, яку роль вони зіграли. Тепер антрополог вказує на те, що вони могли позначати місце, де було джерело питної води.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, що в Дніпровському районі Києва з'явиться свій Острів Пасхи, який відомий моаї - кам'яними статуями з спресованого вулканічного попелу, в яких, за повір'ями місцевих жителів, міститься надприродна сила предків першого короля острова Пасхи - Хоту-Мату'.
Як повідомлялося, українець Костянтин Симоненко відвідав 193 країни (члени ООН) світу і встановив Національний рекорд.
Дивіться також:
Відео: РБК-Україна