ru ua

Дослідники заявили, що скрипки Страдіварі звучать гірше сучасних

Дослідники заявили, що скрипки Страдіварі звучать гірше сучасних Фото: Скрипка (unsplash.com/Providence Doucet)

Вчені змусили скрипалів наосліп оцінити звучання легендарних скрипок з сучасними

Група американських і французьких вчених провела дослідження, в результаті якого розвінчала міф про неперевершеність звучання скрипок легендарного майстра Антоніо Страдіварі. Про це повідомляє агентство AFP з посиланням на Національну академію наук США.

У дослідженні порівняли три скрипки Страдіварі та три нових інструменти, яким не більше 10 років. Експеримент, в якому взяли участь 137 осіб, проводився у двох залах - у Парижі та Нью-Йорку. Звучання скрипок оцінювалося як з оркестром, так і сольно.

У ході дослідження слухачі віддали перевагу новим інструментам. Також повідомляється, що й самі скрипалі, які брали інструмент наосліп, щоб не знати його походження, з невеликою перевагою також зробили вибір на користь сучасних музичних інструментів.

Варто відзначити, що у світі збереглося близько 650 різних видів інструментів, створених в майстерні Страдіварі за його життя. 512 з них - скрипки. За оцінками фахівців, всього за своє життя легендарний майстер створив 1100 інструментів. Найбільше цінуються ті, що створені в так званий "золотий період" Страдіварі - 1700-1725 роки.

До речі, пісню представника України на Євробаченні 2017 зіграли на бандурі.