ua en ru

Людей просять не приймати агресію мавп за позитивний настрій

Людей просять не приймати агресію мавп за позитивний настрій Фото: Мавпи (pixabay.com/LoggaWiggler)

Дослідники довели, що люди не розуміють диких тварин

Вчені з'ясували, що туристи сприймають вираження агресії з боку диких мавп за посмішки та повітряні поцілунки. Результати відповідних досліджень опубліковані в журналі PeerJ.

Нерозуміння міміки тварин призводить до травм і людей.

Вчені демонстрували учасникам дослідження, яких розділили на дві групи, фотографії мавп. Члени однієї з них мінімум кілька місяців працювали з цими тваринами, члени іншої групи ніколи не стикалися з мавпами.

На фото були зображені агресія, роздратування, дружелюбність мавп, а також були нейтральні фото.

З'ясувалося, що люди, яким не доводилося працювати з мавпами, сприймали вираження агресії (підняті брови, відкритий рот, оголені зуби) за позитивний настрій тварини. При цьому наголошується, що всі учасники дослідження періодично допускали помилки. Однак фахівці робили це лише в 7% випадків, а інші – в 40%.

Наголошується, що в заповідниках люди, намагаючись спілкуватися з мавпами, повторюють їх вираження облич, тим самим ризикуючи продемонструвати такий же агресивний настрій і спровокувати напад дикої тварини.

Враховуючи зростаючу популярність заповідників серед туристів, дослідники переконані, що відвідувачів слід інструктувати щодо поведінки тварин.

До речі, крокодил з Миколаєва потрапив в Книгу рекордів.