NASA показала "Ніагарський водоспад" на Марсі

NASA показала "Ніагарський водоспад" на Марсі
Фото: Ніагарський водоспад (pixabay.com/Hoona9091)

Дослідники порівняли потоки лави на червоній планеті з потоками на водоспадах Ніагари

Дослідники NASA показали, що розплавлена лава на Марсі веде себе аналогічно воді. Про це повідомляється на офіційному сайті NASA, де опублікований знімок потоків лави, названих "Ніагарськими водоспадами" червоної планети.

В 3D-зображенні з контекстної камери MRO ("Марсіанського розвідувального супутника") показаний північний край кратера діаметром 30 км, розташований в західній частині вулканічної провінції Тарсис. На зображенні потік лави, що йде з півночі на північний схід, оточив край кратера та піднявся до такого рівня, що прорвав його в чотирьох місцях, створивши таким чином "вражаючі багаторівневі лави" (одна на північно-заході та три на півночі).

NASA показала "Ніагарський водоспад" на Марсі

Фото: "Ніагарські водоспади" Марса (NASA/JPL-Caltech/Univ.of Arizona)

Лава падає каскадом по стіні та терасам кратера, створюючи квазіциркульний потік. Дослідники NASA переконані, що потоків виявилося недостатньо для заповнення або навіть покриття раніше існуючих родовищ кратера. Про це свідчать більш темні ділянки лави, які перекривають старі та, можливо, більш пилові.

Опубліковане зображення лави дослідники назвали "Ніагарський водоспад Марса".

До речі, на орбіті Юпітера виявили астероїд, який обертається в зворотну сторону.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся