NASA розгадали секрет "зникаючих островів" на супутнику Сатурна
З'явилися фото супутника Сатурна, які пояснюють феномен "Чарівних островів"
Вчені з космічного агентства NASA показали нові фотографії з супутника Сатурна - Титана, на яких видно, як вирують бульбашки азоту в вуглецевих озерах і морях. Завдяки цьому вчені розкрили секрет "зникаючого острова". Про це повідомляється на сайті NASA.
"Бульбашки! Недавнє дослідження показує, як вуглеводневі озера та моря місячного Титану Сатурна інколи прориваються азотним бурлінням", - написано на сторінці космічного агентства в Twitter.
Стало відомо, які острови раніше фіксував зонд Cassini на поверхні Титану. З'ясувалося, що коли моря "кипіли" бульбашками азоту, з орбіти це було схоже на появу величезного острова посеред моря. Саме ці "острови" були помічені раніше.
Фото: "Чарівні острови"
Їх прозвали "Чарівні острови" через те, що вони з'являлися і безслідно зникали у різних місцях на поверхні Титану.
Дослідники розповіли, що склад води на місяці Сатурна відрізняється від місця до місця. Зокрема, у складі деяких озер є величезні поклади метану. Під час зміни температури на Титані, наприклад, коли змінюється час року, то починається величезний викид бульбашок азоту і моря починають вирувати.
Фахівці переконані, що через це можуть виникнути значні проблеми для зонда, який повинен найближчим часом плавати у водах супутника і передавати дані вченим.
Фото: Сатурн і Титан
Bubbles! Recent study shows how hydrocarbon lakes & seas of Saturn's moon Titan occasionally erupt w/ nitrogen fizz: https://t.co/ZaZ5e6Cbrf pic.twitter.com/QZ2Iuzd8JG
— NASA (@NASA) 15 березня 2017 р.