ua en ru

NASA успішно випробувало двигун для надважкої ракети

NASA успішно випробувало двигун для надважкої ракети Фото: NASA (flickr.com/Oliver Hine)

Випробування тривали 500 секунд

Космічне агентство NASA успішно перевірило третій польотний контролер RS-25 для використання на надважкій ракеті Space Launch System. Тест пройшов на спеціальному стенді в Космічному центрі імені Джона Стенніса, повідомляється на офіційному сайті NASA.

Випробування включало в себе установку блоку контролера на двигун RS-25 і запуск його таким же чином і за той же проміжок часу, що і при запуску. Випробування, згідно зі звітом NASA, тривали 500 секунд.

Під час запуску і польоту контролер зв'язується з рейсовими комп'ютерами SLS, приймає критичні команди і повертає дані про стан двигуна. Раніше подібні випробування проходили в березні і травні 2017 року.

Американське космічне агентство планує використовувати SLS для відправки пілотованої місії на Марс до 2035 року. Передбачається, що ракета, яка відправиться на Марс, буде оснащена чотирма подібними двигунами, кожен з яких створює близько 900 тис. Кг тяги.

Space Launch System - американська надважка ракета-носій для пілотованих експедицій за межі навколоземної орбіти. Перший пробний політ ракети-носія SLS-1/EM-1 намічений на початок 2019 року в безпілотному режимі, а в пілотованому не раніше 2021 року. Планується, що за масою вантажів, що виводяться на навколоземні орбіти, SLS буде найпотужнішою діючою ракетою-носієм на час свого першого старту.

Нагадаємо, що з'явилися раніше засекречені відео NASA з випробуванням літальних апаратів.