ru ua

У Національному реставраційному центрі продовжують працювати над унікальним скіфським мечем

У Національному реставраційному центрі продовжують працювати над унікальним скіфським мечем Фото: "Меч вікінга"

Після реставрації знахідка буде представлена широкій громадськості

У Національному реставраційному центрі України триває науково-дослідна робота над унікальним раритетом - скандинавським "Мечем вікінга" (X-XI ст.), вилученого в ході спільної операції українськими та естонськими правоохоронцями у контрабандистів.

"Меч вікінга" повернувся в реставраційний центр після проведення рентгенографії в Інституті електрозварювання імені Євгена Патона НАН України для подальшого дослідження за допомогою високотехнологічного обладнання - мікроскопом Delt Оptical SZ - 430 і кільцевим освітлювачем - особистим подарунком Центру Міністра культури України Євгена Нищука. Про це повідомляється на сторінці у Facebook Міністерства культури.

"Після реставрації знахідка буде представлена широкій громадськості. Це буде велика подія для України, зокрема для професійного експертного середовища, адже в умовах війни з країною - агресором, така робота є символічною. Відновлений меч додає нам великої сили, натхнення жити і перемагати. Крок за кроком ми будемо стежити за розкриттям художніх особливостей меча і його дивовижну історію", - сказав Євген Нищук.

У Національному реставраційному центрі України продовжується науково-дослідна робота з унікальним раритетом - скандина...

Опубліковано Міністерство культури України 30 травня 2017 р.

Нагадаємо, до Києва на реставрацію привезли унікальний скіфський меч.