В Одесі студенти знайшли цінну археологічну знахідку віком 7 тисяч років
Такі знаряддя, за словами науковців, є рідкістю
Учасники археологічної експедиції Одеського університету Мечникова і археологічного музею на багатошаровому пам'ятнику Млинова Круча, що поблизу села Сабатинівка на Південному Бузі виявили цінний історичний артефакт. Про це повідомляє "Думська".
Студенти знайшли мотику, яка чудово збереглася. Вона зроблена з оленячого рогу в часи неоліту (приблизно 7 тисяч років тому). Студенти другого курсу історичного факультету ОНУ Михайло Самофатов і Ганна Жиленко дуже радіють своїй знахідці. Про це повідомив керівник експедиції, кандидат історичних наук Дмитро Кіосак.
За словами вченого, знаряддя праці не з каменю взагалі рідкісна знахідка на пам'ятниках епохи неоліту, але в цьому випадку має значення насамперед стан мотики. Як розповіли самі студенти, знахідку вони знайшли в найменш перспективному квадраті пошуку і спочатку прийняли мотику за звичайну кістку.
"Збереження речей з попередніх розкопок залишає бажати кращого. Більшість були настільки пересохлими, що їх доводилося скріплювати, просочуючи клеєм. А це вкрай ускладнює будь-який хімічний аналіз в подальшому. Дана знахідка практично в ідеальному стані, і ми нарешті за допомогою радіовуглецевого аналізу зможемо отримати її точну дату", - зазначає науковець.
Нагадаємо, що археологи знайшли затонуле під час цунамі місто.